Shadow

20 mln zł na rozbudowę „trójki”

To już ostatnie tygodnie inwestycji w Szkole Podstawowej nr 3 w Gnieźnie. Od września uczniowie mają już lekcje w nowym skrzydle z 9 klasami. Niebawem zakończy się budowa nowej hali sportowej.
Ta potężna inwestycja trwa od początku 2022 r. i została podzielona na 2 etapy. Pierwszy, już zakończony, to rozbudowa placówki o nowe skrzydło. Drugi, który ma się już ku końcowi, to budowa nowej hali sportowej. Na oba etapy Miasto Gniezno pozyskało środki zewnętrzne z programu Polski Ład, w sumie 12,5 mln zł. Całość kosztowała prawie 20 mln zł.– Rok 2023, to rok potężnych inwestycji w oświacie, na które pozyskaliśmy środki zewnętrzne. Zakończyliśmy termomodernizację „siódemki” i „dwunastki”, a teraz kończymy rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3. To wszystko znacznie poprawia komfort nauki i pracy w miejskich placówkach – mówi zastępca prezydenta Gniezna Michał Powałowski, odpowiedzialny za miejską oświatę.
W ramach pierwszego etapu inwestycji powstało nowe, skrzydło z 9 salami lekcyjnymi, trzema piętrami i z przylegającymi do nich zapleczami. Na każdej kondygnacji znajdują się toalety dla uczniów oraz pomieszczenia techniczne. Ta część budynku została także wyposażona w windę. Dookoła budynku powstały ciągi komunikacyjne z kostki brukowej, jest nowa nawierzchnia na parkingu przynależnym do szkoły i zagospodarowano także tereny zielone. – Rozbudowa szkoły dała już wymierny efekt. Dzięki 9 nowym salom lekcyjnym godziny pracy skróciły się o dwie godziny lekcyjne. Dziś w „trójce” lekcje kończymy najpóźniej o 15.20 – mówi Radosław Sobkowiak, dyrektor placówki. Drugim etapem rozbudowy placówki jest budowa hali sportowej z wielofunkcyjnym boiskiem m.in. do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz gry w tenisa ziemnego lub badmintona z możliwością podziału na trzy mniejsze boiska. Projekt obejmie także 4 szatnie z zapleczem socjalnym, toalety: damskie, męskie oraz dla osób z niepełnosprawnościami, pokój dla nauczycieli, pomieszczenie techniczne oraz magazynowe. Trybuna dla 174 osób ma zapewnić możliwość organizacji szkolnych zawodów sportowych. Dodatkowo, na terenie szkoły, od strony ul. Liliowej, powstaje plac zabaw i miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Inwestycjazakończy się pod koniec listopada tego roku. (inf. prasowa)