Shadow

8- MKS PR URBIS wiceliderem I ligi

Gnieźnieńskie piłkarki ręczne błyskawicznie wyciągnęły wnioski z minionego spotkania i pewnie zwyciężyły w sobotę, 17 lutego w Łomży z Dwójką PWSIiP 32:27. Tym samym po dwunastu kolejkach MKS PR URBIS Gniezno znajduje się na drugim miejscu w I lidze.
Przed sobotnią konfrontacją z Dwójką Łomża nie brakowało znaków zapytania. Rywalki dość niespodziewanie zwyciężyły w Tczewie z wyżej notowaną ekipą Samboru, a gnieźnianki miały do poprawienia skuteczność, która szwankowała w pojedynku z SMS ZPRP I Płock. Końcowy wynik, pomimo różnicy kilku pozycji w tabeli był trudny do przewidzenia. Zdobywanie bramek dla gnieźnieńskiej drużyny rozpoczęła Joanna Różańska, która otworzyła wynik spotkania. Jeszcze do dziewiątej minuty meczu, do stanu 4:4 obie ekipy pozostawały ze sobą w kontakcie. Kolejne kilka akcji należało jednak do podopiecznych R. Popka i R. Solarka, które w krótkim czasie odskoczyły na pięć bramek. MKS PR URBIS nie zamierzał spoczywać na laurach i konsekwentnie budował przewagę. Ostatecznie gnieźnianki wypracowały przed przerwą znaczną zaliczkę, prowadząc 21:13. Rywalki drugą połowę rozpoczęły od mocnego uderzenia 5:1, niwelując znaczną część strat. Na szczęście zawodniczki MKS szybko się otrząsnęły i na przestrzeni kilku minut ponownie powiększyły prowadzenie. Na 6 minut przed końcem meczu szczypiornistki z Pierwszej Stolicy Polski, podobnie jak na półmetku rywalizacji, miały osiem bramek przewagi. Dwójka walczyła do samego końca, jednak na dogonienie gnieźnianek nie wystarczyło czasu. Mecz zakończył się triumfem MKS PR URBIS Gniezno 32:27. Najskuteczniejsza w sezonie, najskuteczniejsza w Łomży – Joanna Różańska zdobyła w sobotę najwięcej bramek dla swojego zespołu. Pochwalić należy również jej koleżanki, które dużo lepiej wykorzystywały nadarzające się okazje do zdobycia bramek. Powodzeniem kończyły się rzuty karne – trzy trafienia zanotowała Marta Wojtkowiak, dwa Maja Bielińska. Dzięki zwycięstwu w Łomży oraz remisowi w pojedynku pomiędzy SMS ZPRP I Płock, a ChKS PŁ Łódź (Płock wygrał 4:3 po rzutach karnych) MKS PR URBIS awansował na drugie miejsce w I lidze. Liderem zaplecza PGNiG Superligi pozostaje SMS ZPRP II Płock, zespół, który zawita do hali przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie. To jednak dopiero w weekend 10-11 marca. Przed zawodniczkami z Grodu Lecha kolejny wolny weekend, a już po nim arcyważny i trudny wyjazd do Łodzi na mecz z ChKS PŁ. W momencie oddawania tego wydania do druku nie był znany jeszcze dokładny dzień meczu – 3 czy 4 marca.
MKS PR URBIS Gniezno: L. Kobyłecka, K. Olejniczak – M. Wojtkowiak (6), N. Niedzielska, A. Siwka (1), J. Różańska (8), M. Giszczyńska (2), M. Dolacińska, K. Chojnacka (6), K. Stankiewicz, M. Bigoszewska-Jackowiak (3), K. Nowak (4), M. Rachela, M. Bielińska (2), O. Pudelewicz, M. Walkowska. SportGniezno.pl