Shadow

Absolutorium w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium

W auli GSW Milenium 4 lipca odbyła się uroczystość z udziałem absolwentów z Gniezna i Wągrowca. Kulminacyjnym momentem było udzielenie absolutorium oraz wręczenie dyplomów prawie 150 studentom przez rektora dr. Krzysztofa Gawreckiego, dziekana Wydziału Nauk Społecznych dr. Tomasza Albińskiego oraz dziekana Filii GSW Milenium w Wągrowcu dr. Mykolę Orlykovskyiego.
Wydarzenie rozpoczął rektor GSW Milenium dr Krzysztof Gawrecki. Podkreślił wyjątkowość roku akademickiego 2022/2023, który był rokiem jubileuszowym. Z okazji 20-lecia członkowie kadry akademickiej zostali uhonorowani najwyższym odznaczeniem uczelni, Tarczą Herbową społeczności GSW Milenium za wieloletnią współpracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju uczelni. Tarcze Herbowe tradycyjnie otrzymali również studenci, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce na swoim kierunku.
*Nagrody za najlepsze prace dyplomowe*
Każdego roku autorki i autorzy najlepszych prac dyplomowych w GSW Milenium zostają nagrodzeni przez władze uczelni, władze państwowe i samorządowe. Tegorocznych dyplomantów uhonorował rektor GSW Milenium dr Krzysztof Gawrecki, senator Paweł Arndt, posłanka Paulina Hennig – Kloska, poseł Tadeusz Tomaszewski, starosta powiatu wągrowieckiego Tomasz Kranc, starosta powiatu gnieźnieńskiego Piotr Gruszczyński, wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeusz Szymanek oraz prezydent Gniezna Tomasz Budasz.
*Uroczyste absolutorium*
Następnie przyszedł czas na najważniejszy moment uroczystości – udzielenie absolutorium przez rektora i dziekanów. To chwila, na którą wszyscy czekali. Absolutorium jest nie tylko formalnym zakończeniem studiów, ale także potwierdzeniem, że absolwenci zdobyli niezbędną wiedzę i umiejętności, które przyniosą im sukces w przyszłych wyzwaniach zawodowych. Po udzieleniu absolutorium, głos zabrał dziekan Wydziału Nauk Społecznych w Gnieźnie dr Tomasz Albiński i dziekan Filii GSW Milenium w Wągrowcu dr Mykola Orlykovskyi, którzy podziękowali absolwentom za ich zaangażowanie i życzyli sukcesów w przyszłości.
*Podziękowania i życzenia sukcesu w dalszej drodze*
Po udzieleniu absolutorium i wręczeniu dyplomów ukończenia studiów głos zabrali przedstawiciele absolwentów i jednocześnie członkowie Samorządu Studenckiego mgr Estera Wiklandt i Radosław Kamiński. Ich wystąpienia pełne były wspomnień, podziękowań i dumy. Ogłoszono również wyniki Plebiscytu na wykładowcę roku akademickiego 2022/2023; nagrodę zdobyli: dr Agata Woźniak oraz dr Piotr Odrakiewicz. Tą część uroczystości zamknął założyciel Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium prof. nzw. Lechosław Gawrecki. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Gaudeamus, hymnu akademickiego, który wszyscy zebrani zaśpiewali z radością i wzruszeniem. Był to moment symbolicznego pożegnania absolwentów z uczelnią, ale także podkreślenie ich przynależności do społeczności akademickiej. (inf. prasowa)