Shadow

Balcerowo znów rozbrzmiewa muzyką

Minionej niedzieli znów głośno było w pałacu przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie. Stało się tak za sprawą firmy Pietrak, która zorganizowała w Balcerowie koncert operetkowo-musicalowy pod tytułem „Wielka Sława To Żart”.
– Po długiej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do organizowania koncertów. Brakowało nam, jak i naszym gościom, wspólnego spędzania czasu przy muzyce. Za nami pierwszy z czterech koncertów z serii ,,Lato z Muzyką w Pałacu Balcerowo” – mówi Joanna Pietrak-Lipińska, dyrektorka sieci hoteli Pietrak. W programie pojawiły się najpiękniejsze arie z najsłynniejszych operetek świata, duety miłosne, przeboje musicalowe, filmowe i estradowe w wykonaniu utalentowanych artystówscen operetkowych w Polsce i na świecie. Tenorzy Mirosław Niewiadomski i Mariusz Adam Ruta oraz sopranistka Emilia Zielińska zaprezentowali fanom tego gatunku muzyki niesamowity spektakl.
Ich wspaniałe głosy sprawiły, że był to wieczór pełen magii, wzruszeń i radości. Publiczność śpiewała razem z artystami, a koncert zakończył się owacjami na stojąco oraz trzema bisami. – Koncert dedykowany był mamom z okazji zbliżającego się ich święta, a przed występem odbył się również uroczysty obiad w pałacu, na który można było przyjść z mamą, teściową lub z rodziną – dodaje Joanna Pietrak-Lipińska. „Wielka Sława To Żart” to pierwszy z czterech koncertów organizowany podczas tegorocznego lata w Pałacu Balcerowo. Następne spotkanie z muzyką już 5 czerwca. Tym razem pod hasłem „Pod Niebem Paryża”. – Paryskie niebo w lustrze Sekwany przegląda się…, czyli koncert piosenki francuskiej, muzyki znaczonej takimi nazwiskami jak Edith Piaf, Dalida, Mireille Mathieu, u nas w Balcerowie, w fenomenalnym wykonaniu i aranżacjach – podkreśla dyrektorka sieci hoteli Pietrak.
EWA BŁACHOWIAK
**