Shadow

Balony poszybowały w niebo

W piątek, 20 września społeczność Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Trzemesznie obchodziła Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to ustanowiłpolskiSejm w 2013 roku.
 W Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka świętowanie rozpoczęto od udekorowania holu kolorowymi balonikami, które przypominały wszystkim o tym radosnym święcie. Na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Już od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka i panowała radosna atmosfera. Po śniadaniu, wszystkie dzieci zebrały się wsali „Króliczków”, gdzie czekały na nie liczne atrakcje. Lucyna Korzycka, dyrektor przedszkola życzyła przedszkolakom samych pogodnych dni, wiele radości i spełnienia marzeń.
Następnie dzieci 5-6-letnie z oddziału „Króliczki” przygotowały wesoły program artystyczny. Były to specjalnie na tę okazję dobranewiersze i piosenki oraz inscenizacje wierszy pt. „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Leń” oraz„Żuk”. Po skończonymprogramie artystycznym w sali pojawiła się kolejna niespodzianka – tort z kolorowymi racami i konfetti. Słodką niespodziankę dla wszystkich przedszkolaków przygotował Łukasz Glanc z piekarni PLANTREM W Trzemesznie. Kolejnym punktem uroczystości było wypuszczenie w świat baloników z życzeniami. Przedszkolaki mają nadzieję, że osoby, które znajdą balonik przyślą im życzenia z danej miejscowości. Baloniki wypuściły w świat przedstawicielki wszystkich oddziałów przedszkolnych: Lenka Dłutkowiak, Alicja Łykowska, Felicja Cieślicka, Alicja Rosińska, Maja Skubiszak, Zosia Wojciechowska, Dorotka Szymańska, Maja Pietraszewska, Oliwka Szymańska oraz pani dyrektor przedszkola. Następnie dzieci przemaszerowały barwnym korowodem ulicami Trzemeszna, niosąctransparenty przypominające mieszkańcom o święcie przedszkolaka. Po powrocie do przedszkola dzieci zjadły przepyszny tort i bawiły się w salach zajęć. Najczęściej były to rozgrywane konkurencje sportowe oraz zabawy z chustą animacyjną. Dzień przedszkolaka przygotowały i zorganizowały: Małgorzata Winiarska i Wiesława Kowalewska, nauczycielki współpracujące w oddziale „Króliczki”. (kar)