Shadow

Bardzo dobry występ zapaśników Husarza

Od 14 do 16 maja odbywał się Turniej o Puchar Burmistrza i Wójta Pelplina w zapasach w stylu wolnym młodzików, młodziczek i dzieci.
Do Pelplina koło Tczewa przybyło ponad 450 sportowców z 56 klubów (w tym drużyna z Ukrainy), aby wziąć udział w imprezie, która była jednocześnie eliminacją do kadry Polski na Mistrzostwa Europy Młodzików w stylu wolnym w 2021. Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało 4 zawodników Husarza Gniezno. Najlepiej z ekipy gnieźnieńskiej wypadła Matylda Dziadoszek, która zdominowała kategorię 31 kg i nie tracąc ani jednego punktu zdobyła złoty medal. Pozostali zapaśnicy Husarza ponownie zaliczyli bardzo dobry występ wśród czołówki polskich zapaśników. Alan Bogucki (kat. wagowa 62 kg) i Mateusz Dziadoszek (w kategorii 48 kg) uplasowali się tuż za podium, a Eryk Bogucki (62 kg) zajął 9 miejsce.
W tym samym terminie w Swarzędzu odbyły się otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu klasycznym młodzików i dzieci. W imprezie wystartowało ponad 220 zapaśników z 22 klubów. Jak informuje Dariusz Szarzyński, Gniezno reprezentowało 5 zawodników. Najwyżej uplasował się Dominik Dynaryński, który w kategorii wagowej 44 kg wywalczył brązowy medal. Ponadto w zawodach wystartowali: Witold Błaszczyk, Adam Wiśniewski, Maksymilian Bułka i Kacper Stankowiak. Udział zawodników KS Husarz w powyższych imprezach był możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. (inf. prasowa)