Shadow

Beata Tarczyńska wyróżniona przez Prezydenta RP


W poniedziałek, 29 maja w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W trakcie uroczystości Andrzej Duda wręczył przedstawicielom samorządu odznaczenia państwowe. Wśród wyróżnionych osób obecna była Beata Tarczyńska, starosta powiatu gnieźnieńskiego.
Jak można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Prezydenta RP, podczas spotkania w Pałacu Andrzej Duda podkreślił, że samorząd stanowi jeden z najważniejszych elementów ustrojowych Rzeczypospolitej; oznacza decentralizację władzy państwowej realizowaną poprzez zasadę pomocniczości, czyli, że władza powinna być w jak największym stopniu w rękach zwykłych ludzi. – Zadaniem władzy centralnej jest stworzyć takie warunki, żeby samorządy mogły lepiej funkcjonować i w pełni rozwinąć skrzydła – mówił prezydent. Podczas uroczystej gali prezydent wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. Wyróżnieni zostali prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z terenu całego kraju (dziesięć osób otrzymało Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski; siedemnaście osób otrzymało Złote Krzyże zasługi, a piętnaście osób – Srebrne Krzyże Zasługi). – Dziękuję za tę służbę dla swoich, dla tych najbliższych, dla sąsiadów, współmieszkańców, dla swojej gminy, powiatu, województwa, regionu, ale dziękuję także, że poprzez tę służbę czynnie uczestniczycie państwo w budowaniu potencjału dowodzenia Rzeczypospolitej, czyli nas wszystkich – mówił prezydent.
Za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za działalność społeczną i publiczną, a także za osiągnięcia w pracy samorządowej *Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski wyróżniona została m.in. Beata Tarczyńska, starosta powiatu gnieźnieńskiego. (o/ks)*
**www.prezydent.pl*