Shadow

Będzie nowy parking przy szpitalu

Zakończono przetarg na wykonanie nowego parkingu przy Szpitalu Pomnik Chrztu Polski. Zwycięzcą postępowania została firma Grinbud Jarosław Sieszchuła. Koszt inwestycji to niespełna 800 tysięcy złotych. Nowy parking przy gnieźnieńskim szpitalu będzie liczył 32 miejsca, z czego 4 zarezerwowane będą dla osób niepełnosprawnych.
Decyzja o wprowadzeniu dodatkowych miejsc postojowych wynika przede wszystkim z konieczności zapewnienia komfortu osobom korzystającym z usług gnieźnieńskiej lecznicy oraz odwiedzającym leczonych w niej pacjentów. Zakres całej inwestycji obejmuje między innymi niwelację terenu, wykonanie miejsc parkingowych z drogami dojazdowymi, wykonanie dojazdu na działce, montaż oświetlenia LED, niezbędne nasadzenia i ogrodzenie terenu, a także zaprojektowanie oraz wykonanie monitoringu. – Nowy parking to nie tylko umożliwienie swobodnego parkowania, ale także element poprawy infrastruktury terenów przyszpitalnych – mówi Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. Dlatego inwestycja ta wpisuje się w długofalowe plany Zarządu Powiatu związane z rewitalizacją. Sam projekt ma ogromne znaczenie dla wszystkich osób korzystających z usług szpitala.
Po 22 miejscach parkingowych, które obecnie powstają przed szpitalem, wzdłuż ulicy Grzybowo, kolejny parking to krok w kierunku poprawy dostępności i wygody dla pacjentów lecznicy oraz ich bliskich. – Szpital to instytucja, w której często liczy się każda chwila i natychmiastowe działanie, dlatego staramy się, aby związane z nim miejsca były jak najbardziej przyjazne i dostępne. Przy tej okazji dziękuję dyrekcji Szpitala Pomnik Chrztu Polski oraz wszystkim, którzy pracują nad tym projektem za troskę o stały wzrost jakości opieki zdrowotnej w Gnieźnie – dodaje starosta P. Gruszczyński.
Nowy parking ma stanąć na działkach o łącznej powierzchni około 1 459 metrów kwadratowych. Dostęp do parkingu możliwy będzie od strony ul. 3 Maja. Zakończenie prac budowlanych planowane jest w pierwszej połowie 2024 roku. (inf. prasowa)