Shadow

Biblioteka na Koronacji Królewskiej

Tradycyjnie już Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wzięła udział w tegorocznej Koronacji Królewskiej, a na swoim stoisku proponowała zabawy i zajęcia dla najmłodszych. Tego typu imprezy są też dobrą okazją do spotkań z przyszłymi czytelnikami biblioteki i zaproszenia ich do odwiedzenia filii.
Wzorem lat ubiegłych Plac św. Wojciecha wypełnił się gwarem ludzi i historią sprzed wieków. Tegoroczny Festiwal Kultury Słowiańskiej „Koronacja Królewska” miał do zaoferowania moc atrakcji dla odwiedzający w każdym wieku. Korzystając z zaproszenia Miejskiego Ośrodka Kultury także biblioteka włączyła się w to wspólne święto miasta. Wszyscy, którzy odwiedzili warsztatowy kram biblioteki na placu mogli liczyć m.in. na zajęcia robienia własnego wianka z bibułki, zaangażować się w powstawanie „słowiańskiego drzewka”, czy przygotować projekt wzorów dla wczesnośredniowiecznych strojów.
Dla lubiących ruch i wyzwania był natomiast rzut podkową, a dla tych, którzy czuli w sobie moce twórcze zajęcia z plasteliną i budowa słowiańskiego grodu z plasteliny. Czas spędzony z uczestnikami podczas zajęć pozwolił także pracownikom bibliotek na zachęcenie ich do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej księgozbiorem. (bk)