Shadow

Bieżnia lekkoatletyczna jest już gotowa

Gnieźnieńscy biegacze czekali na to od lat. Pierwsza w mieście 400 m bieżnia lekkoatletyczna jest już gotowa. Zakończyła się trwająca kilka ostatnich miesięcy budowa. Pomimo niepogody,udało się otworzyć bieżnię w minioną sobotę.
Bieżnia lekkoatletyczna powstała na stadionie miejskim przy ul. Strumykowej 8. Jest pełnowymiarowa, ma 4 tory, a na prostej na odcinku 100 m, 6 torów. Przy bieżni powstała także skocznia do skoku w dal. Teren został wyposażony w nawodnienie i odwodnienie, oświetlenie, monitoring wizyjny, a bieżnia została otoczona ogrodzeniem. Przy okazji budowy bieżni, przebudowano również boisko piłkarskie, które również zostało przesunięte. Obiekt jest dostępny dla osób o specjalnych potrzebach, w tym dla osób z niepełnosprawnością ruchową, osób starszych i osób przyjeżdżających np. wózkiem dziecięcym. Projekt budowlany bieżni uzyskał pozytywną opinię Komisji Obiektów i Urządzeń Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i jest zgodny z minimalnymi wymogami World Athletics i PZLA dla obiektów tej kategorii.
 – Lekkoatletyka to najprostsza i najtańsza forma uprawiania sportu, dostępna niemal dla każdego. To także pierwszy sport, od którego najczęściej swoją przygodę z aktywnością sportową zaczynają dzieci. Dlatego tak ważne jest inwestowanie w rozwój tej infrastruktury– mówi prezydent Gniezna Tomasz Budasz. Koszt inwestycji wyniósł 5 mln 910 tys. zł, z czego 1 milion zł to dotacja celowa z Programu Lekkoatletycznego, którego obsługą administracyjną zajmuje się Oddział Sportu Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego („Budowa bieżni lekkoatletycznej o długości 400 m wraz ze skocznią do skoku w dal w mieście Gnieźnie”). Otwarcie bieżni połączone z zawodami „Z bieżni na Olimpiadę” odbyło się 28 października. Od poniedziałku, 30 października obiekt jest otwarty dla użytkowników. Bieżnia będzie ogólnodostępna, czynna w miesiącach jesienno-zimowych (październik-kwiecień) w godzinach 8 -20 (poniedziałek-piątek) i 10 -18 (sobota, niedziela). Od maja do września w g. 8 -21.30 (poniedziałek-piątek) i 10 – 20 (sobota-niedziela). Obiekt będzie można także wynająć komercyjnie, podobnie jak inne obiekty Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. (inf. prasowa)
Fot. SportGniezno.pl