Shadow

„Carving – cuda z owoców i warzyw”

Fundacja Nasza Wieś działająca na terenie Gminy Trzemeszno już po raz drugi zorganizowała zajęciaz carvingu, czyli dekoracji dań. W szkoleniu wzięło udział 18 osób, które odbyło się 4 i 5 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Mijanowie.
Projektbył dofinansowany przez Gminę Trzemeszno w ramach konkursu w zakresie: „Działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym”. Przez dwa dni panie uczyły się pod okiem instruktorki Elżbiety Zawady z Orchowa ozdabiać talerze, sałatki, a także koktajle, czy słodkie wypieki. Instruktorka pokazywała w jak prosty sposób można dekorować stoły świąteczne i nie tylko, a także zadziwić swoich gości m.in. koszyczkiem z melona, kogutem z ananasa, różami, liliami z papryki, kapusty pekińskiej, selera, kalarepy, jabłka czy z buraczka czerwonego.
Panie z wielkim zaangażowaniem śledziły i dociekały w jaki sposób wykonać poszczególne elementy dekoracji. Eleonora Mądra, prezes fundacji dziękuje wszystkim uczestniczkom za dobry humor, wspaniałą pracę i wspólnie spędzony czas. (kar)