Shadow

Ciężarówka zderzyła się z pociągiem

W środę, 28 lipca po godzinie 15, na przejeździe kolejowym w Wymysłowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Pociąg Intercity relacji Jelenia Góra – Gdynia uderzył w tył samochodu ciężarowego.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano służby ratunkowe, w tym trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz dwa zastępy z OSP w Trzemesznie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu strażacy zastali w okolicy przejazdu kolejowego samochód ciężarowy z uszkodzonym tyłem. Kierowca, który brał udział w kolizji zjechał na boczną drogę i opuścił pojazd o własnych siłach. Około 1km od kolizji w kierunku Trzemeszna zatrzymał się skład pociągu – lokomotywa i 9 wagonów, w którym podróżowało około 500 pasażerów. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ustaleniu, czy ktoś z podróżujących na skutek zderzenie wymaga pomocy medycznej. Jednemu poszkodowanemu – pomocnikowi maszynisty strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Doznał on ran od uszkodzonej szyby w lokomotywie. Pozostałe osoby nie zgłaszały żadnych dolegliwości.
Uszkodzony skład nie mógł kontynuować jazdy, dlatego dla pasażerów podstawiony został pociąg zastępczy, a strażacy pomagali podróżnym w przesiadce. Uszkodzeniu uległ również samochód osobowy, który został uderzony odłamkami rozbitych elementów. Na miejscu obecna była Policja oraz przedstawiciele PKP. Do czasu zakończenia działań pracownicy PKP naprawili uszkodzone rogatki. (kar)