Shadow

CK „eSTeDe” zaprasza. Koncert chóru „Metrum”

Centrum Kultury „Scena to dziwna” zaprasza na koncert Chóru Mieszanego Metrum, który odbędzie się w poniedziałek, 24 października o godzinie 19 w siedzibie „eSTeDe”, przy ul Roosevelta 42. Koncert będzie okazją, aby dołączyć do znakomitego grona śpiewaków.
Chór Mieszany „Metrum” powstał w 1983 r. w Gnieźnie. Od 1996 r. do 2021 r. jego dyrygentem i kierownikiem artystycznym był absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej – Jarosław Krenz. Obecnie funkcję dyrygenta i kierownika artystycznego chóru pełniBarbara Krenz. W okresie ostatnich dwudziestu lat, w tym kilku ostatnich działając przy Centrum Kultury „Scena to dziwna”, zespół koncertował w kraju i za granicą zdobywając wiele nagród podczas festiwali i konkursów chóralnych. Z najbardziej prestiżowych nagród należy wymienić: III miejsce i Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie kolędy tradycyjnej na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w 2003r., „Srebrne Pasmo” na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze w 2006 r., I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi w 2007 r. Ponadto zespół zdobywał wielokrotnie najwyższe miejsca oraz nagrody specjalne za najlepsze wykonania utworów regulaminowych podczas rozmaitych konkursów krajowych, a dyrygent chóru wyróżniony został kilkakrotnie tytułem „Najlepszego Dyrygenta”. W repertuarze chóru znajdują się utwory a cappella z gatunku współczesnej muzyki religijnej i świeckiej, negro spirituals, opracowania standardów jazzowych oraz utworów pop, kolędy i piosenki świąteczne pochodzące z całego świata.
Centrum Kultury „Scena to dziwna” zaprasza na koncert *Chóru Mieszanego Metrum*, który odbędzie się w *poniedziałek, 24 października o godzinie 19* w siedzibie „eSTeDe”, przy ul Roosevelta 42. W zróżnicowanym stylistycznie programie koncertu znajdą się szczególnie na tę okazję przygotowane utwory muzyki polskiej w jej góralskiej odsłonie, utwory gospel, swing oraz popularne utwory muzyki rozrywkowej. Prezentację chóru wzbogacą także występy solowe chórzystów. Koncert będzie okazją, aby dołączyć do znakomitego grona śpiewaków. Chór Mieszany „Metrum” z radością powita w swoich szeregach nowe osoby, zwłaszcza mężczyzn. Poszukiwane są osoby z pasją do muzyki i działania, kochające śpiew.Znajomość nut, nie jest warunkiem koniecznym, natomiast docenione zostanąwalory głosowe i dobry słuchmuzyczny. Osoby chętne do rozwoju swoich umiejętności wokalnych, zapraszamy także na próby „Metrum” w każdy poniedziałek od 18.00 do 20.30 do Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie. (inf. prasowa)