Shadow

Co dalej z rozbudową Centrum Kultury „Scena To Dziwna”?

Jak poinformowano w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, nadal nie jest kontynuowana rozbudowa Centrum Kultury „Scena To Dziwna”. Potrzebny kolejny przetarg.
Przypomnijmy, obecna rozbudowa „eSTeDe” nie jest ukończona (prace wstrzymano pewien czas temu). Pieniądze na przebudowę pochodzą z dofinansowania pozyskanego z Funduszy Europejskich, pochodzących z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Znaczą część środków na tę inwestycję dokłada również starostwo. – Prace stoją, gdyż doszło do zejścia z budowy głównego wykonawcy rozbudowy obiektu Centrum Kultury „Scena To Dziwna” przy ulicy Roosevelta 42. Doszło do tak wielu wypaczeń w tej budowie, że Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego nie miał innej możliwości, jak skierować sprawę do prokuratury. Czekamy na rozstrzygnięcie.
Niezależnie od tego, obecnie możemy doprowadzić do kolejnego przetargu. W poprzednim zakładaliśmy maksymalną kwotę na dokończenie tej budowy na poziomie prawie 4 000 000 złotych, a oferta najtańsza była o 1 800 000 złotych wyższa. Nie dysponując takimi środkami, powtarzamy przetarg mając nadzieję – czas się jednak kończy, jeśli chodzi o projekt unijny – że pozwoli on nam za jakiś czas powiedzieć o kontynuowaniu budowy. My jesteśmy gotowi – powiedział w sprawie „eSTeDe” Piotr Gruszczyński, starosta powiatu gnieźnieńskiego. (jw)