Shadow

Cuchnąca substancja trafiła do jeziora

Policjanci Komisariatu Policji w Trzemesznie otrzymali w sobotę, 4 lipca, około godziny 11 zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia jeziora Bystrzyca w Trzemesznie i jeziora Popielewskiego. Na miejscu swoje czynności prowadziła policja, straż rybacka i inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu.
Jak poinformowała Anna Osińska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, o zaistniałej sytuacji zawiadomił funkcjonariuszy policji w Trzemesznie zastępca społecznej straży rybackiej. Według zgłaszającego śmierdząca substancja przedostała się do akwenu Bystrzyca i dalej do jeziora Popielewskiego już 3 lipca. – Na miejscu zjawili się także inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu. Wykonano dokumentację procesową, pobrano próbki wody. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Trzemesznie – informuje A. Osińska.
Przybyli inspektorzy WIOŚ nie chcieli na miejscu udzielić żadnej informacji, jak dalej zadziałają procedury w tej sprawie. Odpowiednie pytania wysłaliśmy w poniedziałek rano mailem do poznańskiego inspektoratu WIOŚ, jak i do Wód Polskich. Gdy tylko otrzymamy na nie odpowiedź wrócimy do tematu.
RENATA PAŁUCKA