Shadow

Cytrynowo cieszy się nową świetlicą wiejską

Nowoczesną świetlicą wiejską mogą cieszyć się mieszkańcy sołectwa Cytrynowo, gmina Trzemeszno. Podjazd, duża sala spotkań, kuchnia, łazienka przystosowana do osób niepełnosprawnych, parking, to do niedawna jedynie marzenie tego sołectwa, które jako jedyne w gminie Trzemeszno nie miało swojej świetlicy. Teraz te marzenia stały się rzeczywistością. Uroczyste jotwarcie świetlicy odbyło się 5 lipca.
Krzysztof Dereziński, burmistrz Trzemeszna podczas uroczystości podkreślał, że inwestycja ta, to nie tylko jego sukces i mieszkańców Cytrynowa, ale także rady miejskiej poprzedniej kadencji. Benedykt Nitka, przewodniczący Rady Miejskiej również gratulował mieszkańcom tak pięknej sali, żartując, że nareszcie Jerzy Kaptur (sołtys Cytrynowa) pozbędzie się gości z domu. Tutaj trzeba wyjaśnić, że dotychczas wszelkie spotkania sołeckie czy wybory odbywały się właśnie w prywatnym domu sołtysa.
Wybudowana świetlica kosztowała 430 tys. złotych. Usytuowana została w bezpośrednim sąsiedztwie wiejskiego boiska i placu zabaw. Wstęgę uroczyście przeciął Krzysztof Dereziński, Benedykt Nitka, Jerzy Kaptur oraz Wiesław Pokorski, przewodniczący Gminnego Stowarzyszenia Sołtysów. Budynek został poświęcony przez księdza Piotra Kotowskiego.
RENATA PAŁUCKA