Shadow

Czas letni sprzyja inwestycjom

Co roku lato sprzyja realizacji wielu zadań inwestycyjnych. W gminie i mieście Witkowo w tegorocznym roku budżetowym oraz w ramach dofinansowania zaplanowano kilkanaście ważnych zadań w zakresie chodników, ulic, placów zabaw, sieci wodociągowych i elewacji budynków.
Już niedługo w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie modernizacji doczeka się kotłownia, przekształcona zostanie z węglowej na gazową, dokumentacja projektowa już jest, obejmie cały kompleks obiektów gminnych przylegających do OSP (m.in. salę historii). Wykonanie zadania zaplanowano na następny rok. Obecnie trwa rekultywacja i przebudowa dróg gminnych w Strzyżewie, Witkowskim, Odrowążu, Małachowie Wierzbiczany, Witkówku, Chłądowie, Czajkach, Gorzykowie i Skorzęcinie. Koszt zadania to prawie 564 tys. złotych. – Dobiega końca renowacja pomnika płatowca IŁ-28 przy Klubie 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego; opomoc w realizacji tego zadania poprosiliśmy 33. Bazę Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Gmina Witkowo zakupiła materiał do renowacji, natomiast pracownicy jednostki wykonali zadanie. Kolejnym etapem renowacji obiektu będzie zrobienie podstawy pod koła samolotu i odnowienie tablicy. Przeznaczyliśmy na ten celponad pięć tysięcy złotych.
Ważnym zadaniem inwestycyjnym (realizowanym w dwóch etapach) będzie zagospodarowanie terenu przy ulicy Mickiewicz w Witkowie. Powstanie tam między innymi plac zabaw, huśtawki, stół do tenisa i gry w szachy, siłownia zewnętrzna, wyposażona w orbitrek, prostownik pleców, ławkę z minirowerkami, drabinki, prasa nożna, podciągacz, twister, wahadło, poręcze i ławki do brzuszków. Pieniądze na ten cel, 126 tysięcy złotych pozyskane zostaną z Urzędu Marszałkowskiego w ramach zadania Otwarta Strefa Aktywności – powiedział Marian Gadziński, burmistrz gminy i miasta Witkowo.
– Ponadto w ramach akcji „Wioski na sportowo – urządzanie miejsc relaksu” zakupiliśmy podest sceniczny dla wsi Mielżyn za ponad 24 tysiące złotych, zamontowano urządzenia siłowni zewnętrznych w Jaworowie, Mąkownicy, Mielżynie i Ruchocinie, to zadanie pochłonie prawie 57 tysięcy złotych. Nowe altany, stoły i namioty pozwolą cieszyć się relaksem nawet w deszczowe dni przy świetlicach wiejskich w Ruchocinie i Mąkownicy. Ta inwestycja zostanie sfinansowana z pieniędzy gminnych, w ramach budżetu obywatelskiego przeznaczonego na ten rok – dodał M. Gadziński. (es).