Shadow

Czerniejewski Jarmark Wielkanocny przyciągnął tłumy

Niedzielne południe, 27 marca rozpoczęło się od gwaru na targowisku i występów artystycznych najmłodszych mieszkańców Czerniejewa. Całemu wydarzeniu towarzyszyło słońce i iście wiosenna pogoda. Rodzinna atmosfera opanowała I Jarmark Wielkanocny.
Teren targowiska miejskiego ożył, tym razem w słoneczne, niedzielne południe. Jako pierwsi na scenie stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerniejewie. Oficjalnie jarmark otworzył Burmistrz Tadeusz Szymanek, który podziękował mieszkańcom za tak liczne przybycie. Ponadto podkreślił jak wartościowe są wyroby rękodzielników i lokalnych przedstawicieli firm. Konferansjerzy jarmarku na scenie przedstawili m.in. misternie przygotowane stoiska, zrobili wywiady z wystawcami i podziękowali wszystkim współorganizatorom oraz darczyńcom za wsparcie tej inicjatywy. Na terenie jarmarku goszczono także seniorów z Klubu Senior +, którzy przygotowali liczne ozdoby świąteczne i warsztaty „Zrób Wielkanocnego Zajączka”. Kolejny namiot zasilili przedstawiciele szkoły, przedszkola i Klubu Dziecięcego. Pod dachem namiotu można było przygotować Palmę Wielkanocną z własnoręcznie przyozdobionym jajem, nabyć ciasto, czy okolicznościowe ozdoby. Zaraz obok namiotu została ustawiona fotoramka, przy której najmłodsi wraz z rodzicami robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Pod dachem następnego namiotu goszczono: Marzannę Harwazińską, która zaprezentowała przepiękne torebki i ozdoby z 5 mm sznurka, rzemieślnika plecionkarstwa z wikliny Mariusza Kaźmierczaka wraz z licznymi własnoręcznie przygotowanymi koszami oraz przedstawicielki biblioteki, które szukały nowego domu dla książek. Pod drewnianym dachem targowiska swoje miejsce znaleźli również przedstawiciele Samorządu Mieszkańców wraz z przepysznym żurkiem, Magdalena Hołoga, z firmy „Zrobić miód”, Anna Jakubowska z własnoręcznie przygotowanymi rękodziełami, Katarzyna Graczyk z przepysznymi serami oraz Renata Adryan z artystycznie przygotowanymi ozdobami.
Scena I Czerniejewskiego Jarmarku Wielkanocnego została przejęta przez najmłodszych przedstawicieli spośród mieszkańców, czyli przez wychowanków Przedszkola Wróbelek Elemelek. Grupy wykonały zaskakujące układy taneczne i zaprezentowały choreografie na miarę wielkich artystów. Tak minęła niedziela w rodzinnym towarzystwie, wśród licznych ozdób świątecznych, przy smacznych domowych wypiekach i przy dźwiękach lokalnych artystów.O godzinie 14.30 teren targowiska odwiedziła Grupa Motocyklistów z Czerniejewa. Motory przyciągnęły uwagę małych i dużych. Pamiątkowe zdjęcia, przejażdżki i liczne rozmowy trwały prawie do g. 16. (obk)