Shadow

Czy potrafiłbyś żyć, gdyby nagle ktoś „wyłączył” Internet?

Alan Jankowski, 19 – letni mieszkaniec Gniezna wydał swoją pierwszą książkę. Jest to powieść nosząca tytuł „Znaki zapytania”, w której młody autor już na samym wstępie zadaje czytelnikowi pytanie:czy potrafiłbyś żyć, gdyby nagle ktoś „wyłączył” Internet?
Jak możemy przeczytać w krótkim streszczeniu, głównym bohaterem powieści jest 19 – letni Alan, który natrafia przypadkiem w Internecie na artykuł, z którego dowiaduje się, że w dziwnych okolicznościach zginęły cztery osoby. Wkrótce nie ma śladu po tej wiadomości. Główny bohater otrzymuje również dziwne wiadomości SMS od tajemniczej osoby o treści „niedługo się zacznie…”. To dopiero początek. Początek czegoś przerażającego, czego nikt się nie spodziewał. Sam autor powieści przyznaje, że „Znaki zapytania” to narastająca w napięciu książka, która koncentruje się na ciemnych stronach Internetu i technologii. – Wartka akcja, prosty język i problematyka, która w dużej mierze dotyka osób w moim wieku, sprawiają, że odbiorcami tej książki powinni być przede wszystkim młodzi ludzie. Mam też nadzieję, że moja książka stanie się swoistą motywacją do kontynuacji przygody młodych osób z literaturą, być może stanie się zachętą do czytania. Po moją książkę mogą sięgnąć także dorośli, szczególnie tutaj myślę o rodzicach, którzy borykają się z problemem dzieci notorycznie korzystających z Internetu, czy to poprzez komputer, czy przez telefon – mówi Alan Jankowski.
Co ciekawe, książka została wydana metodą selfpublishingu, co oznacza, że autor napisał i wydał ją sam. – W rzeczywistości nie wystarczy książkę napisać i oddać do druku. Tutaj musiałem wszystko sam nadzorować, czyli napisałem książkę, musiałem znaleźć odpowiednie osoby, które mogłyby zająć się korektą, musiałem również ustalić z grafikiem szatę graficzną tego wydania. Następnie musiałem ustalić szczegóły z drukarnią; jaki ma być nakład, jaki rodzaj papieru itd. Promocja, sprzedaż i rozpowszechnianie książki też należy do mnie – tłumaczy i dodaje, że mimo ogromnej ilości pracy włożonej w cały ten „proces”, nie może narzekać, bowiem jak stwierdza, tym sposobem spełnia jedno ze swoich marzeń.
„Znaki zapytania” można zakupić poprzez stronę internetową www.sklep.wolnizyciowo.pl <www.sklep.wolnizyciowo.pl/>. Wspólnie z Alanem dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest egzemplarz książki wraz z podpisem autora. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego chciałbyś/ałabyś mieć książkę „Znaki zapytania”. Odpowiedź należy nadesłać do 27 lipca do naszej redakcji (na adres mailowy: k.strzelec@przemiany.gniezno.pl <mailto:k.strzelec@przemiany.gniezno.pl> lub poprzez pocztę tradycyjną: Przemiany na Szlaku Piastowskim; ul. Lecha 10; 62-200 Gniezno) z dopiskiem „Konkurs z książką”. Najciekawsza odpowiedź zostanie nagrodzona, a o wynikach poinformujemy na naszych łamach. (ks)