Shadow

Derbowy podział punktów


Podziałem punktów zakończyły się niedzielne derby powiatu gnieźnieńskiego pomiędzy Zjednoczonymi Trzemeszno, a Mieszkiem Gniezno. W meczu stojącym na dobrym poziomie w Trzemeszniepadł wynik 1:1.
Poczynaniami boiskowymi w głównej mierze reżyserowały warunki pogodowe. W pierwszej części przewagę posiadali grający z mocnym wiatrem trzemesznianie. W 16 minucie nieodpowiedzialnie zachował się Karol Purol, który wślizgiem na granicy przepisów próbował zatrzymać Dawida Ciążyńskiego, a że robił to we własnym polu karnym, to arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Pewnym strzelcem okazał się Kamil Wysocki i miejscowi wyszli na prowadzenie. W kolejnych minutach nadal przeważali Zjednoczeni, którzy niesieni mocnymi porywami wiatru próbowali zdobyć drugiego gola. Jednak bramki w tej odsłonie już nie obejrzeliśmy. Po stronie gnieźnian warto odnotować w tej części gry jedynie uderzenie z rzutu wolnego Oskara Wegnerskiego, które obronił Szymon Menz.
Od pierwszego gwizdka arbitra w drugiej odsłonie do ataków ruszyli mieszkowcy. W tym fragmencie goście nareszcie zaczęli przypominać lidera tabeli. W 54 minucie składna akcja podopiecznych Mariusza Bekasa zakończona została centrą Tomasza Bzdęgi, którą ręką we własnym polu karnym zatrzymał jeden z defensorów Zjednoczonych. Arbiter nie miał innego wyjścia, jak podyktować rzut karny, który pewnie wykorzystał Tomasz Bzdęga. Trzy minuty później wyśmienitą okazję miał zupełnie niewidoczny dotychczas Jacek Kopaniarz, który znalazł się oko w oko z golkiperem gospodarzy. Niestety, napastnik Mieszka źle się zachował w tej sytuacji i gdy mógł jeszcze podawać do niepilnowanego Tomasza Kaźmierczaka został zastopowany przez Michała Kachniarza. To była wyborna okazja do zdobycia drugiego gola. W kolejnych fragmentach nadal przeważali gnieźnianie, a trzemesznianie wyprowadzali szybkie kontrataki. W samej końcówce goście mieli jeszcze jedną bardzo dogodną sytuację, ale Tomasz Kaźmierczak został niemal w ostatniej chwili zablokowany przez obrońców z Trzemeszna. Ostatecznie pojedynek derbowy zakończył się podziałem punktów, który pewnie więcej satysfakcjonował gospodarzy.
Mimo straty dwóch punktów Mieszko nadal lideruje w tabeli, ale przewaga biało-niebieskich nad grupą pościgową zmalała do 4 punktów, gdyż Wiara Lecha Poznań wygrała swój mecz. Kolejnym rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie w sobotę, 29 kwietnia o g. 17 na stadionie przy ulicy Strumykowej Piast Kobylnica.
Mieszko: Paweł Beser – Karol Purol (46 Tomasz Kaźmierczak), Michał Steinke, Dawid Urbaniak, Adrian Bartkowiak (22 Łukasz Mokrzycki) – Damian Garstka, Mikołaj Zawadka, Tomasz Bzdęga, Oskar Wegnerski – Jacek Kopaniarz, Filip Kruczyński (86 Michał Wiśniewski)
Wyniki 20 kolejki – 22-23 kwietnia
Pauza: Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań.
Wełna Rogoźno- Orkan Jarosławiec 1:7
Piast Kobylnica – Kłos Zaniemyśl 2:2
Zjednoczeni Trzemeszno – Mieszko Gniezno 1:1
Orkan Konarzewo – Wiara Lecha Poznań 1:2
Pelikan Niechanowo – Wielkopolska Komorniki 1:2
Warta Śrem- TPS Winogrady (Poznań) 0:2
Vitcovia Witkowo – Concordia Murowana Goślina 1:0
Mieszko Gniezno/foto Roman Strugalski