Shadow

Docenieni za zaangażowanie w pandemii

Przez pół roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie będą bezpłatnie korzystać z Volkswagena T6. Dodatkowo, zgodnie z podpisaną umową, otrzymali kartę paliwową na 1000 złotych miesięcznie. Auto jest ubezpieczone i objęte pełną obsługą serwisową.
Pragniemy podzielić się z Państwem bardzo miłą informacją. Pod koniec czerwca druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie odebrali od firmy _*Volkswagen Financial Services <www.vwfs.pl/>*__*,*_ we współpracy z Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Warszawie samochód Volkswagen T6, na podstawie umowy użyczenia do bezpłatnego użytkowania przez pół roku. Dodatkowo, zgodnie z podpisaną umową, otrzymaliśmy kartę paliwową na 1000 złotych miesięcznie. Auto jest ubezpieczone i objęte pełną obsługą serwisową – powiedział dh Grzegorz Barański, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie. – Ważną cechą samochodu, obok przestronnego sześcioosobowego nadwozia jest napęd na cztery koła. Pozwoli to strażakom pokonać nawet trudny teren, aby dotrzeć do poszkodowanych. Porozumienie pomiędzy ZOSP RP i VFS podpisane zostało w celu wsparcia działalności OSP związanej ze zwalczaniem skutków epidemii COVID-19 oraz z zapobieganiem i walką z suszą i zagrożeniem pożarowym w określonych regionach w Polsce – dodał G. Barański.
– Witkowscy strażacy znaleźli się w gronie trzydziestu szczęśliwców z całej Polski, którzy otrzymali taki samochód, zostaliśmy docenienidzięki swoim wewnętrznym staraniom, między innymi zbieraniem żywności, środków sanitarnych dla medyków w czasie pandemii.Dodatkowo ZGZOSP RP wyposażył każdy pojazd w maseczki medyczne jednorazowe trójwarstwowe, kombinezon ochronny, rękawiczki nitrylowe, płyn odkażający, opryskiwacz ręczny ciśnieniowy oraz płyn do dezynfekcji powierzchni. Dziękujemy Zarządowi Głównemu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP za zauważenie i docenienie naszego zaangażowania w zwalczanie Covid-19 oraz akcje – powiedział Łukasz Gromadziński, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie.
EWA SOCHA