Shadow

Drezyny rowerowe w taborze GKW

Z inicjatywy starosty Piotra Gruszczyńskiego tabor Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej wzbogacony został o dwie drezyny rowerowe
Dzięki wcześniejszym rozmowom starosty gnieźnieńskiego z wójtem Gminy Powidz oraz starostą słupeckim już w przyszłym roku drezyny rowerowe mają zostać uruchomione na torowisku znajdującym się w zasobach Powiatu Gnieźnieńskiego, pomiędzy Powidzem, a plażą w Przybrodzinie. W ramach wzajemnej współpracy samorządowców Powiat Gnieźnieński dokonał zakupu drezyn, których wartość to 54 tys. zł. Przedstawiciele Gminy Powidz oraz Starostwa Powiatowego w Słupcy zadeklarowali natomiast doprowadzenie istniejącego w tym miejscu torowiska do należytego stanu technicznego, gwarantującego bezpieczeństwo podczas przewozów turystycznych.
Ciesząca się coraz większym powodzeniem turystyka kolejowa oraz potencjał cennych eksponatów kolejnictwa w powiecie gnieźnieńskim to walory, które posiadają tylko nieliczne samorządy w Polsce, stąd między innymi decyzja Zarządu Powiatu o uruchomieniu w bieżącej kadencji przejazdów turystycznych GKW od stacji Gniezno Wąskotorowe do przystanku Jelonek. Dostępność dla mieszkańców i turystów drezyn rowerowych na terenie popularnych kąpielisk w Powidzu i Przybrodzinie to kolejny krok do promocji historycznego dziedzictwa Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. Popularność tego typu atrakcji turystycznej ma też w dłuższej perspektywie przełożyć się na zwiększenie podaży usług i ich dywersyfikację, niezmiernie potrzebną gnieźnieńskiej gospodarce turystycznej, wpływającej bezpośrednio na możliwości rozwoju lokalnego samorządu. (inf. prasowa)