Shadow

Drugi przetarg na halę z sukcesem


W czwartek, 2 lutego nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na budowę hali widowiskowo – sportowej w Czerniejewie. Wszystko wskazuje na to, że tym razem wykonawca zostanie z powodzeniem wyłoniony.
Przypomnijmy, pierwszy przetarg na wykonanie inwestycji Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo ogłosił pod koniec ubiegłego roku. Niestety, postępowanie 11 stycznia zostało unieważnione, ponieważ zaoferowane wówczas przez firmy koszty budowy hali w znaczący sposób przewyższały środki, które gmina zabezpieczyła na ten cel w budżecie. Kwota jaką zaplanowano na realizację inwestycji to 9 milionów złotych. Drugi przetarg, w którym specyfikacja pozostała niezmieniona został ogłoszony 13 stycznia. Otwarcie ofert nastąpiło w czwartek, 2 lutego i okazało się, że w przedmiotowym postępowaniu wpłynęło pięć ofert: KBUD Krzysztof Łuksza z Prusic (cena brutto 9 462 882,00 zł), Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bolesław Spochacz ze Środy Wielkopolskiej (cena brutto 9 436 161,53 zł), Zakład Budowlany „GRINBUD” Jarosław Sieszchuła z Gniezna (cena brutto 8 925 148,80 zł), PKOB WEGNER Sp. z o.o. Sp. k. z Trzemeszna (cena brutto 8 493 150,00 zł) i Przedsiębiorstwo Budowlane Produkcyjno Handlowe „HENBUD” Henryk Kaczor z Kłecka (cena brutto 8 998 329,02 zł). W chwili obecnej twa weryfikacja złożonych ofert. Jak poinformował Tadeusz Szymanek, burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo pod uwagę są brane trzy oferty, w których zaproponowane koszty inwestycji mieszczą się w granicach zabezpieczonych przez gminę środków. Wyłoniony wykonawca inwestycji znany będzie niebawem.
W myśl przygotowanego projektu obiekt będący przedmiotem inwestycji to budynek hali widowiskowo-sportowej połączony z istniejącym budynkiem szkoły parterowym łącznikiem i tworzący razem z nim kompleks budynków. Długość głównego obiektu miałaby wynieść 69,76 m, szerokość – 33,14 m, wysokość – 11,40 m. W hali o kubaturze oszacowanej na 19 851,16 m sześc. miałyby się znajdować: pełnowymiarowa sala sportowa, sala do squasha, siłownia, sauna, salka fitness, salka konferencyjna, pokój pierwszej pomocy, pokój nauczycieli i trenerów, kawiarenka z bufetem, portiernia, magazyny na sprzęt, szatnie, umywalnie, toalety oraz pomieszczenia porządkowe. Dodatkowo przy hali miałaby powstać bieżnia. W części dla kibiców (trybuny) przewidziano 260 miejsc siedzących; ilość przewidzianych miejsc parkingowych przed halą wynosi 76 dla samochodów osobowych i 2 dla autobusów.
KINGA STRZELEC