Shadow

Drugie zwycięstwo MKS PR URBIS

Po przegranym spotkaniu w Płocku w ubiegłym tygodniu gnieźnianki stanęły przed zadaniem zrehabilitowania się przed własną publicznością. Przeciwniczki – zawodniczki z Łomży – miały na swoim koncie identyczny bilans punktowy, co więcej, podobnie jak gnieźnieńskie piłkarki ręczne również okazały się słabsze od drużyny z Płocka.
Pierwsze minuty spotkania pomiędzy MKS PR URBIS Gniezno a Dwójką Łomża, do którego doszło 15 października w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie potwierdziły, że o zwycięstwo podopiecznym Roberta Popka i Romana Solarka nie będzie łatwo. Niemal cała pierwsza połowa pojedynku przebiegała w rytmie „punkt za punkt” i żadnej z ekip nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Dopiero tuż przed zejściem do szatni gnieźnianki wypracowały czterobramkową przewagę (14:10). Po przerwie rywalizacja była w dalszym ciągu bardzo zacięta. Zawodniczki z Łomży zamierzały się poddać i na osiem minut przed końcem meczu zniwelowały straty z pięciu do zaledwie jednego punktu, przez co końcowy sukces gnieźnianek stanął pod dużym znakiem zapytania. Kolejne minuty to już świetna gra miejscowych i pięć zdobytych bramek przy zachowaniu czystego konta, co ostatecznie przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść MKS PR URBIS – wynik końcowy meczu to 27:23. Kolejna wygrana cieszy, choć w dalszym ciągu pewne elementy wymagają poprawy. W niedzielnym pojedynku zawodziła przede wszystkim skuteczność. Kilka niewykorzystanych stuprocentowych okazji z pewnością pozwoliłoby na uniknięcie nerwowej sytuacji w drugiej części spotkania. Teraz przed gnieźniankami prawdopodobnie najtrudniejsze zadanie w dotychczasowej ligowej rywalizacji. W najbliższą sobotę, 21 października do Gniezna przyjedzie ChiKS PŁ Łódź, wicelider pierwszej ligi, niepokonana dotychczas drużyna. Początek meczu o g. 18. Już teraz zachęcamy wszystkich do wspierania zespołuz Pierwszej Stolicy Polski w hali przy ulicy Paczkowskiego 4.
MKS PR URBIS: L. Kobyłecka, D. Tarczyńska, K. Olejniczak – M. Wojtkowiak (6), N. Niedzielska (1), A. Siwka (2), J. Różańska (5), M. Giszczyńska (6), M. Dolacińska, K. Chojnacka (2), K. Stankiewicz, M. Bigoszewska-Jackowiak (1), M. Łęgowska (1), M. Rachela (3), M. Bielińska, M, Walkowska (sportgniezno.pl)