Shadow

Drużyna na sezon 2017 zaprezentowana!

{CAPTION}
Długo oczekiwane wydarzenie stało się faktem. Oficjalnie zaprezentowana została cała kadra *Gnieźnieńskiego Towarzystwa Motorowego Start***na sezon 2017. Sobotnia prezentacja odbyła się w klubie *Vehikuł Czasu *i miała charakter charytatywny.
Bilet wstępu stanowiła cegiełka, a dochód z jej sprzedaży w całości przekazany został na leczenie Olimpii. Trzylatka była obecna na prezentacji. Młoda gnieźnianka od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi. Obecnie odżywia się przy pomocy pompy żywieniowej, jednak lekarze nie wykluczają, że dzięki podjętemu leczeniu będzie mogła w przyszłości odżywiać się doustnie. Więcej informacji na temat pomocy dla Olimpii znaleźć można na oficjalnym profilu na Facebooku – Ratujmy życie Olimpii.
Prezentację oglądało *liczne grono kibiców gnieźnieńskiej drużyny*. – /Chciałbym, aby drużyna, którą za chwilę będziemy mogli zaprezentować, dostarczała wielu wrażeń i radości/ – mówił *prezes GTM Start Tomasz Wojciechowski*. Działacz poinformował, że trwają prace związane z nawierzchnią owalu przy ulicy Wrzesińskiej – dowożona jest nowa, ponadto podjęte zostały już działania mające na celu przygotowanie infrastruktury zgodnie z wymogami regulaminu rozgrywek. Fani poznali także *ceny karnetów obowiązujących w sezonie 2017*. – Z/akup ich wiąże się z szeregiem korzyści. Darmowy program na każdy mecz, osobne wejście na stadion. Jeśli drużyna awansuje do fazy play-off, wówczas posiadacz karnetu będzie mógł nabyć bilet z 20% zniżką/ – przekonywał Dariusz Kowalczyk. Zainteresowani kibice mogli zakupić karnety, a także *gadżety przygotowane przez GTM Start – czapki zimowe, baseball’ówki oraz szalik*.**W imieniu władz miasta głos zabrał wiceprezydent *Michał Powałowski*. – /Bardzo się cieszę, że Gniezno wystartuje w lidze w nowym sezonie. Brak zapachu spalin ze stadionu miejskiego, brak ryku silników to tak, jakby katedra straciła //jedną wieżę. Mam nadzieję, że sezon dostarczy nam wiele emocji/ – mówił do zebranych. Humorystycznym akcentem sobotniej gali było zawarcie kontraktu z *klubową maskotką*. Popularny „Orzełek” w osobie Mariusza Wesołowskiego będzie bawił publiczność na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej, ponadto włączy się aktywnie w działania promocyjne podejmowane przez GTM Start. Po dopełnieniu formalności przyszedł czas na najważniejszy punkt programu – *prezentację zespołu*, który w sezonie 2017 rywalizować będzie na drugoligowych torach.
Przy aplauzie publiczności na scenie kolejno pojawiali się najpierw młodzieżowcy *Patryk Fajfer***oraz *Kevin Fajfer*. Następnie zaprezentowany został *Marcin Nowak* – przychodzi do Gniezna z ekstraligowego Grudziądza. Również z klubu ekstraligowego – Betard Sparty Wrocław – do reprezentowania czerwono-czarnych barw powraca *Adrian Gała*. Krajowe zestawienie uzupełnili bracia *Krzysztof i Mirosław Jabłońscy*. Cała szóstka owacyjnie witana była przez fanów, którzy wyraźnie spragnieni sportowych emocji skandowali gromkie /„Start Gniezno!”/ na cześć żużlowców. Ciepło przyjęci zostali obcokrajowcy – debiutujący w lidze polskie *Danny Maassen* czy Szwed *Olivier Berntzon*. Żadnych trudności w porozumiewaniu się z kibicami w języku polskim nie mieli dwaj zakontraktowani w zimowej przerwie Czesi. *Matej Kus* oraz *Eduard Krcmar***z optymizmem wypowiadali się na temat swojej przyszłości w Gnieźnie. Zrobią wszystko, by zdobyć zaufanie sztabu szkoleniowego oraz kibiców. Podobnie mówił *Jonas Davidsson*, który postawą na torze chciałby powrócić do sezonu 2014, kiedy cieszył jazdą fanów Startu. Każdy z zawodników odpowiadał na krótkie pytania zadawane przez prowadzących galę *Radosława Majewskiego* (rzecznik prasowy klubu) oraz *Huberta Maciejewskiego* (dziennikarz sportowy w Radiu Gniezno). Zabrakło Duńczyka *Thomasa Jorgensena*, który skierował do gnieźnieńskich kibiców pozdrowienia za pośrednictwem materiału wideo. Żużlowca zatrzymały w ojczyźnie obowiązki związane z rodzimą federacją.
Kibicom zaprezentowane zostały kevlary. Mimo iż regulamin nie narzuca takiej konieczności, zespół GTM Start Gniezno występował będzie w *jednolitych kombinezonach*. Dominujące kolory to czerwony oraz biały, z czarnymi dodatkami. Prezentację podsumował menadżer do spraw sportowych Rafael Wojciechowski. Poinformował m.in. o fakcie wyboru Mirosława Jabłońskiego na kapitana drużyny. Starszy brat Mirka – Krzysztof, będzie pełnił funkcję trenera w GTM Start. – Istotną rolę w sztabie szkoleniowym odegra Damian Salwin – mówił R. Wojciechowski. – To doświadczony psycholog sportowy. Współpracował z Polskim Związkiem Kolarskim, Polskim Związkiem Szermierczym, z Polskim Związkiem Motorowym. Wspierał zawodników podczas mistrzostw świata. Miał swój wkład w awans Startu do Ekstraligi w roku 2012. W latach 2014-2015 zdobywał medale Drużynowych Mistrzostw Polski wspólnie z Unią Leszno – tak o nowej osobie w sztabie szkoleniowym mówił w sobotni wieczór R. Wojciechowski. – Sport żużlowy jest nieprzewidywalny, mogą się przydarzyć porażki. Należy z nich wyciągać wnioski. Do każdego kolejnego spotkania podejdziemy silniejsi. Jeśli wszystko się uda wywalczymy awans. Jeśli nie uda się w pierwszym roku, będziemy chcieli to osiągnąć w ciągu dwóch lat – mówił o planach sportowych menadżer R. Wojciechowski.
Po zakończeniu części oficjalnej prezentacji żużlowcy pozostali do dyspozycji kibiców. Każdy z fanów – już indywidualnie – mógł porozmawiać ze swoim idolem, zrobić sobie pamiątkową fotkę, czy też zdobyć autografy na zdjęciach przygotowanych przez Fotoplastykę. (RM)