Shadow

Drużyna seniorów Mieszka już trenuje

{CAPTION}
W środę, 11 stycznia piłkarze pierwszego zespołu Mieszka Gniezno, po miesięcznym okresie roztrenowania pierwszy raz spotkali się na wspólnym treningu z trenerem Czesławem Jakołcewiczem i jego asystentem Przemysławem Urbaniakiem, rozpoczynając tym samym okres przygotowań do rundy rewanżowej w poznańskiej klasie okręgowej grupie wschód sezonu 2016/2017.
Jak udało nam się ustalić, jednostki treningowe pierwszego zespołu Mieszka odbywać będą się na obiektach sportowych mających swoją lokalizację przy ulicy Strumykowej, czyli pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz na płycie boiska z naturalną murawą trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, czwartek). Soboty zaś przeznaczone będzie na rozgrywanie meczów kontrolnych i gier wewnętrznych. Zajęcia, które poprowadzi trener Czesław Jakołcewicz wspólnie z asystentem Przemysławem Urbaniakiem, będą miały na celu poprawienie motoryki, czyli szybkości oraz wytrzymałości u poszczególnych zawodników przed zbliżającą się rundą rewanżową. Te zajęcia w takiej formie będą realizowane przez sztab szkoleniowy Mieszka przez cały styczeń, a w lutym piłkarze pierwszego zespołu będą mieli zajęcia z gry taktycznej. Jak wspominał wcześniej trener pierwszego zespołu Czesław Jakołcewicz, podczas przygotowań zimowych zespół rozegra kilka spotkań kontrolnych. Rywalami mieszkowców będą takie zespoły, jak Polanin Strzałkowo, Victoria Września, Wełna Skoki, LKS Ślesin oraz Sokół Damasławek. Nie jest wykluczone, że oprócz pięciu pewnych spotkań kontrolnych mieszkowcy rozegrają jeszcze jeden mecz sparingowy. Wszystkie spotkania kontrolne tej zimy Mieszko rozegra na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Pierwszy mecz Mieszka zaplanowano 4 lutego, do tego czasu mieszkowcy będą rozgrywali gry wewnętrzne.
W pierwszych zajęciach treningowych wzięło udział 28 zawodników.
Co do kadry pierwszego zespołu, to jak udało się ustalić, raczej nie zajdą w niej znaczące zmiany. Zespół do ligi przystąpi w niezmienionym składzie wzmocniony wyróżniającymi się juniorami starszymi występujących w I lidze wojewódzkiej. Co do celu sportowego, jaki postawił sztab szkoleniowy, to jest on jeden. A mianowicie utrzymanie pierwszego miejsca po rundzie sezonu zasadniczego premiowanego awansem do rozgrywek wielkopolskiej IV ligi. Przypomnijmy, pierwsze miejsce Mieszko zajął jesienią 2016 mając 11 zwycięstw i 3 remisy w rozegranych 14 spotkaniach, zdobył 36 punktów przy strzelonych 43 golach i straconych zaledwie 8 bramkach.
Sparingi:
4 luty (sobota), g. 10 – Mieszko – Polanin Strzałkowo
8 luty (środa), g. 20 – Mieszko – Unia Janikowo
11 luty (sobota), g. 12 – Victoria – Mieszko
18 luty (sobota), g. 14 – Mieszko – Wełna Skoki
25 luty (sobota), g. 10 – Mieszko – Sokół Damasławek
Roman Strugalski