Shadow

Drzwi otwarte w gminnym żłobku w Zdziechowie

W środę, 30 marca odbyły się drzwi otwarte gminnego żłobka w Zdziechowie. Zainteresowanych rodziców z dziećmi nie brakowało. Na wszystkie pytania i wątpliwości odpowiadała dyrektor Monika Kordys. Na miejsce przyjechała także wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka.
Żłobek znajduje się w nowym obiekcie bardzo dobrze wyposażonym i z najlepszymi rozwiązaniami architektonicznymi, ciekawymi pomocami edukacyjnymi i zabawkami. Posiada rozwiniętą infrastrukturę dookoła Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dając możliwość codziennych spacerów. Placówka zapewnia całodzienną, fachową opiekę nad dziećmi, dbając o ich prawidłowy rozwój fizyczny, prowadząc zajęcia ogólnorozwojowe, wspomagające indywidualny rozwój i wczesną edukację każdego dziecka. Dziećmi zajmuje się personel o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu, empatyczny i oddany swojej pracy.Do dyspozycji dzieci jest bezpieczny i ciekawy plac zabaw. W żłobku wspierany jest rozwój sprawności fizycznej, odbywają się ćwiczenia wspierające motorykę, rozwój poznawczy, czy sprawność manualną dzieci, prowadzone są zajęcia kulinarne, zachęca się dzieci do samodzielności.
Pierwszy etap rekrutacji zakończył się 31 marca 2022. Rodzice, którzy złożyli dokumenty w marcu, dowiedzą się już 15 kwietnia, czy ich dziecko dostało się do żłobka. To jednak nie oznacza, że zainteresowani rodzice nie mogą złożyć wniosku do żłobka. Rekrutacja trwa cały rok w zależności od dostępności miejsc. Warto dodać, że placówka dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. (obk)