Shadow

Dwa remisy i zwycięstwo tenisistów stołowych

W sobotę kolejne mecze rozgrywali tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno. Ważny mecz w hali GOSiR zagrały tenisistki Stelli z drużyną Champion Police. Oba zespoły walczą o utrzymanie się w elicie drużyn pierwszoligowych.
Od samego początku mecz układał się remisowo i tak też się zakończył. W pierwszych grach Agata Klabińska przegrała po ciekawej walce z Anną Grygorcewicz 1;3, a Zuzanna Lewandowska nie miała szans z Anną Jędrzejewską. Po zwycięstwach Magdy Wysockiej z Martyną Moskwą 3:1 i pewnym zwycięstwie Pauliny Nowackiej z Sandrą Przywartą 3:1 na tablicy wyników było 2:2. Po wygranej naszej pary deblowej Nowacka-Wysocka i jednoczesnej porażce debla Klabińska-Lewandowska był znowu remis 3:3. Ważny i dramatyczny mecz stoczyła Agata Klabińska z Przywartą, jednak przegrała 2;3. Dzielnie walczyła najmłodsza zawodniczka w lidze Zuzia Lewandowska z Moskwą, jednak również przegrała 0:3. W tym momencie goście prowadzili już 5:3. Kolejny mecz w pięknym stylu i pewnie wygrała Paulina Nowacka z Grygorcewicz 3:0. Przy wyniku 4:5 Magda Wysocka stoczyła nerwowy pojedynek z Jędrzejewską i na szczęście wygrała 3:2. Ostateczny wynik remisowy 5:5 jest połowicznym sukcesem. Nadal jednak daje szansę naszemu zespołowi na utrzymanie się w lidze. Za tydzień dwa wyjazdowe mecze w Łomży i Białymstoku, a kolejny bardzo ważny mecz stellistki zagrają u siebie z Halsem Warszawa 10 marca.
Dobry występ zanotowali w drugiej lidze nasi tenisiści. W pierwszym meczu zremisowali z drużyną Wamet Dąbcze 5;5. Początek meczu zapowiadał szansę na zwycięstwo. Stelliści prowadzili już 3:1, jednak przegrane dwa deble doprowadziły do remisu. Drobną kontuzję w tym meczu odniósł Dawid Balcerzak i nie mógł zrealizować skutecznej gry. Zespół gości miał w składzie Białorusina Adreia Labanau, który zdobył komplet punktów. Dla naszego zespołu punktu zdobyli: Dariusz Sałamaszek i Filip Kujawa po 2 oraz Jakub Różak 1. W drugim meczu nasz zespół „znokautował” drużynę UKS Junior Leszno, zwyciężając 9:1. Po tych meczach stel liści awansowali na trzecie miejsce. (na)