Shadow

Dwadzieścia lat Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Trzemesznie

W sobotę, 11 czerwca swój jubileusz 20-lecia powstania świętował Międzyszkolny Klub Sportowy w Trzemesznie. Festyn z okazji jubileuszu zorganizowano na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie.
Historię klubu przedstawi Sławomir Kupś, prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Trzemesznie. Klub powstał w 2002 roku z inicjatywy Mariusza Kowalczyka, dyrektora OSiR. W klubie istnieją obecnie 4 sekcje: siatkówki dziewcząt, gimnastyki korekcyjnej, tenisa i piłki nożnej. W zajęciach uczestniczy prawie 180 dzieci. Najliczniejsza jest zdecydowanie sekcja piłki nożnej, podzielona na grupy: skrzaty, żaki, orliki, młodziki i trampkarze. W sumie 7 drużyn bierze udział w rozgrywkach ligowych. Klub organizuje także turnieje, obozy sportowe i sparingi. Prezes MKS podziękował rodzicom młodych zawodników za ich zaufanie i codzienną pomoc. Podziękował również trenerom, którzy przekazują wiedzę swoim podopiecznym, niejednokrotnie robiąc to kosztem swojego życia prywatnego.
Jubileusz był doskonałą okazją, aby podziękować osobom i instytucjom za wspieranie klubu. Przyznano także Złote i Srebrne Odznaki Honorowe Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, które wręczał Michał Gniatowski – członek zarządu WZPN. Złote odznaki otrzymali: Krzysztof Dereziński, burmistrz Trzemeszna, Witold Długokęcki i Sławomir Kupś. Srebrnymi odznakami uhonorowani zostali: Jolanta Chudzińska, Bartosz Górny, Grzegorz Witkowski, Edmund Łukomski i Jacek Siwa. Po części oficjalnej był czas na zabawy festynowe. Dla młodych zawodników, ale nie tylko, przygotowano wiele atrakcji takich jak: dmuchańce, konkurencje sprawnościowe, koło fortuny, malowanie twarzy, konkursy plastyczne, strzały do bramki. Można także było zjeść popcorn i kiełbaskę z grilla. (kar)