Shadow

Dwie wygrane na pożegnanie „okręgówki”


Dwa ostatnie spotkania mistrzowskie w ramach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód w sezonie 2016/2017 rozegrali piłkarze Mieszka Gniezno. Gnieźnianie, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans zajmując pierwsze miejsce i od nowego sezonu występować będą po roku przerwy jak beniaminek wielkopolskiej IV ligi godnie pożegnali się z rozgrywkami wygrywając oba mecze.
*Concordia – Mieszko 0:6*
Pierwsze z dwóch zwycięstw gnieźnianie odnotowali w czwartek, 15 czerwca, wysoko pokonując w meczu wyjazdowym zespół Concordii Murowana Goślina 6:0. Mecz odbywał się w bardzo trudnych warunkach boiskowych, na murawie, która nie sprawiała przyjemności z gry w piłkę. Mimo tego goście od samego początku narzucili szybkie tempo i całkowicie dominowali nad gospodarzami. W 28 minucie Tomasz Bzdęga strzałem głową trafił do siatki i gnieźnianie wyszli na prowadzenie. Cztery minuty później w sytuacji sam na sam z Frąckowiakiem znalazł się Tomasz Kaźmierczak i piłka drugi raz wylądowała w siatce miejscowych. W 43 minucie nieporozumienie bramkarza z obrońcą Concordii wykorzystał Tomasz Kaźmierczak, który głową skierował futbolówkę do bramki ustalając wynik pierwszej części na 3:0 dla Mieszka. W drugiej odsłonie, na kolejnego gola czekaliśmy do 63 minuty. Wtedy golkipera gospodarzy pokonał ponownie Tomasz Bzdęga. Pomocnik biało-niebieskich wpisał się na listę strzelców jeszcze dwa razy – najpierw w 67, a następnie w 70 minucie meczu. W ostatnich 20 minutach mieszkowcy mieli wiele bardzo dogodnych okazji bramkowych, ale żadnej z nich nie wykorzystali i mecz zakończył się wynikiem 6:0.
*Mieszko*: Patryk Szafran – Łukasz Mokrzycki (55 Paweł Siwka), Michał Steinke, Adrian Bartkowiak, Damian Garstka – Michał Wiśniewski (61 Filip Kruczyński), Dawid Urbaniak, Tomasz Bzdęga, Jacek Kopaniarz (46 Oskar Wegnerski) – Wojciech Gąsiorowski (55 Robert Pepliński), Tomasz Kaźmierczak
*Mieszko – Vitcovia 3:1*
Prawie tysiąc kibiców przyszło w niedzielne popołudnie, 18 czerwca świętować awans Mieszka do IV ligi. Na pożegnanie udanego sezonu podopieczni Mariusza Bekasa pokonali w meczu rozgrywanym w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego Vitcovię Witkowo 3:1.
Od pierwszego gwizdka arbitra przewagę uzyskali gospodarze, a efektem tego było uderzenie w poprzeczkę Michała Steinke w 16 minucie gry. Cztery minuty później ten sam zawodnik w bardzo dogodnej sytuacji trafił w boczną siatkę bramki Tomasza Roszyka. W 25 minucie padła pierwsza bramka tego spotkania. Pierwsze uderzenie jednego z mieszkowców zdołał obronić Roszyk, ale wobec dobitki Wojciecha Gąsiorowskiego był już bezradny. Dziesięć minut później najpierw główkował Gąsiorowski, futbolówkę odbił jeszcze bramkarz Vitcovii, ale dobitka Michała Steinke była już celna i gnieźnianie prowadzili 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona tego pojedynku. W drugiej gra się bardziej wyrównała, a coraz groźniejsze stawały się ataki gości. W 65 minucie po szybkiej akcji, Patryka Szafrana pokonał Filip Janiszewski i witkowianie zdobyli gola kontaktowego. W ostatnim kwadransie ponownie do głosu doszli gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka bardzo dogodnych okazji bramkowych, ale bardzo dobrze między słupkami Vitcovii spisywał się Tomasz Roszyk. Dopiero w 80 minucie ustalony został wynik tego spotkania. Paweł Siwka wrzucił futbolówkę w pole karne Vitcovii, a tam najwyżej wyskoczył Michał Steinke i uderzeniem głową nie dał szans Roszykowi. Ostatecznie nowo kreowany czwartoligowiec pokonał ekipę z Witkowa 3:1 i tym samym zakończył sezon z imponującą przewagą 19 punktów nad wiceliderem z Poznania. Warto wspomnieć, przy okazji tego pojedynku odbyło się wiele imprez towarzyszącychw ramachFootball Day Mieszko Gniezno. W 55 minucie boisko opuścił Wojciech Gąsiorowski, który definitywnie rozstał się z piłkarską murawą i teraz skupi się tylko na koordynowaniu grupami młodzieżowymi w klubie z ulicy Strumykowej. Popularny „Gąsior” otrzymał od działaczy klubu podziękowania i pamiątkową koszulkę, a zawodnicy Mieszka utworzyli w momencie zejścia z murawy szpaler i oklaskami pożegnali swojego kolegę z zespołu. W przerwie niedzielnego meczu odbyła się prezentacja wszystkich grup młodzieżowych klubu Mieszka, a po ostatnim gwizdku szampan lał się strumieniami w rytm utworu grupy Queen „We are the champions”. Miłym akcentem było też przekazanie przez prezydenta Tomasza Budasza prezesowi klubu Maciejowi Ciesielskiego po poświęceniu sztandaru klubowego, który następnie został wręczony pocztowi składającemu się z piłkarzy MKS Mieszko Gniezno. Szersza relacja fotograficzna z tego wydarzenia już w następnym wydaniu „Przemian”.
*Mieszko*: Patryk Szafran – Łukasz Mokrzycki, Michał Steinke, Adrian Bartkowiak, Damian Garstka – Michał Wiśniewski (60 Paweł Siwka), Dawid Urbaniak (68 Tobiasz Garstka), Tomasz Bzdęga, Oskar Wegnerski (63 Filip Kruczyński) – Wojciech Gąsiorowski (55 Jacek Kopaniarz), Tomasz Kaźmierczak
Opracował Roman Strugalski