Shadow

Dzień Seniora w Łubowie jeszcze z 1050. rocznicą Chrztu Polski w tle


Organizowany z myślą o najstarszych mieszkańcach, Dzień Seniora w Łubowie już na stałe wpisał się w kalendarz imprez gminnych. W tym roku seniorzy z terenu całej gminy obchodzili swoje święto w dniu szczególnym: 14 lutego, czyli w Walentynki. Zwyczajowo podczas spotkania w hali sportowej nie zabrakło najszczerszych życzeń i podziękowań, wyróżnień i gratulacji, a także dobrej zabawy i uśmiechu. Co ważne, tegoroczne święto seniorów odbywało się pod egidą obchodzonej w roku ubiegłym 1050. rocznicy Chrztu Polski.
We wtorek, 14 lutego w hali sportowej w Łubowie zgromadziło się ok. 300 seniorów z terenu całej gminy. Na uwagę zasługuje nie tylko pięknie przystrojone wnętrze miejsca spotkania, z mnóstwem balonów i kwiatów, ale i pamięć władz gminy o obchodzonej nie tak dawno, bo w roku ubiegłym, 1050. rocznicy Chrztu Polski – w hali sportowej w miejscu centralnym pojawiła się replika dzwonu Dobrawy i Mieszka, którego oryginał znajduje się na wyspie Ostrów Lednicki.
Spotkanie rozpoczęto wystąpieniem wójta, który przywitał wszystkich, a następnie w kilku zdaniach przedstawił seniorom sprawozdanie z dotychczasowej działalności samorządu wraz z perspektywą dalszego rozwoju gminy. Oczywiście w przemowie włodarza Łubowa nie brakowało również życzeń. – To już 26 takie spotkanie z seniorami z terenu naszej gminy. Seniorom należy się szacunek i podziękowanie, w związku z tym każdego roku organizujemy takie wydarzenie, podczas którego mogą porozmawiać, wymienić się poglądami, poznać działania władz gminy, a jednocześnie dobrze się bawić i miło spędzić czas – podkreślał wójt Andrzej Łozowski, życząc wszystkim seniorom zdrowia, pomyślności i nieustającej pogody ducha.
W dalszej części spotkania odbyło się wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W gronie „złotych małżeństw” w tym roku znaleźli się: Cecylia i Benedykt Chudy (Woźniki), Henryka i Hieronim Nowaczyk (Imielno), Wiesława i Wiesław Plaseccy (Fałkowo), Teresa i Stanisław Pluta (Strychowo).
Zwyczajowo spotkanie seniorów uświetniła część artystyczna. Na scenie wystąpił Kwartet Smyczkowy & Agencja Artystyczna Arte Con Brio. Zgromadzeni seniorzy zostali poczęstowani posiłkiem i obdarowani upominkami -w tym roku słodka niespodzianka dla każdego seniora zastąpiona została miniaturką dzwonu Dobrawy i Mieszka.
KINGA STRZELEC