Shadow

Edukacyjne narzędzia dla trzemeszeńskich policjantów

W czwartek, 7 maja Krzysztof Dereziński, burmistrz Trzemeszna przekazał Krzysztofowi Kaczmarkowi, komendantowi Komisariatu Policji w Trzemesznie sprzęt edukacyjny do zajęć profilaktycznych. Gmina kupiła Walizkę Edukacyjną oraz Alkogogle ze środków przeznaczonych na Profilaktykę oraz Rozwiązywanie Problemów Uzależnień.
Walizka edukacyjna posłuży do zajęć profilaktycznych z rodzicami i nauczycielami. Zawiera atrapy narkotyków, a także przedmioty poglądowe mogące służyć do ich zażywania. Wszystkie przedmioty opakowane są w woreczku strunowym z metryczką zawierającą opis oraz zdjęcie. Dodatkowo do walizki dołączono pendrive z prezentacją Power Point przedstawiającą inne narkotyki oraz przedmioty służące do przechowywania, zażywania, dystrybucji i wykrywania narkotyków.
W zestawie znalazły się trzy pary alkogogli o mocach 1.5 ‰ , 2.5 ‰ , 3.5 ‰, posłużą one funkcjonariuszom w spotkaniach z uczniami podczas pogadanek i prelekcji jako demonstracja wpływu alkoholu i innych środków psychoaktywnych na zmysł wzroku. Koszt zakupu obu produktów to 2 400 zł (kar)