Shadow

„eSTeDe” rozpoczyna nowy sezon kulturalny

Ponad 30 sekcji (wraz z Centrum Aktywności S Largo) oraz 170 przygotowanych miejsc. Rusza nowy sezon kulturalny w Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Większość scen i pracowni zaprasza ponownie na zajęcia i warsztaty, jednak pojawiły się też nowe propozycje. Zajęcia rozpoczynają się od 11 września. Zapisy i informacje w sekretariacie pod numerem telefonu 61 424 07 72.
Nasza oferta obejmuje już propozycje znanie mieszkańcom Gniezna i powiatu, jednak pojawiły się także nowe propozycje. Możemy zaproponować do wyboru wraz z Centrum Aktywności Społecznej „Largo” ponad trzydzieści różnych scen i pracowni (tak nazywają się sekcje w „eSTeDe” – przyp. red.) dla około 170 osób. Mam nadzieję, że każdy znajdzie u nas miejsce, by rozwijać swoje pasje, talenty, zainteresowania. W tym roku nie zabraknie oczywiście sceny malarstwa, wokalnej, pianina od podstaw, skrzypiec, gitary, perkusji, czyli scen bardziej artystycznych. W związku z tym, że w naszych murachdziała też Centrum Aktywności Społecznej „Largo”, mamy także aktywności, które zadbają o naszego ducha, ale też pomagają utrzymać ciało w dobrej formie. Jest to gimnastyka, joga, czy tai chi – mówi Lidia Łączny, dyrektorka Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Nowością są zajęcia m.in. jogi dla dzieci. Nie zabraknie tańca, teatru, wracają również takie aktywności jak kostka Rubika, pracownia krawiecka, szydełkowanie, – Dla najmłodszych przygotowaliśmy Scenę Kreatywnego Malucha, gdzie dzieją się magiczne rzeczy. Oprócz tego, że dzieci się ruszają, to tworzą fantastyczne prace – podkreśla Lidia Łączny. Jak informuje pani dyrektor, nadal będą funkcjonowały zespoły reprezentacyjne powiatu gnieźnieńskiego. A już 6 września odbędzie się nabór do Zespołu Tańca Ludowego „Gniezno”.
Zapisy i informacje w sekretariacie pod numerem telefonu 61 424 07 72. Informacje o sekcjach działających w ramach Centrum Aktywności Społecznej LARGO – tel. 61 425 04 69.
Udział w zajęciach scen i pracowni oferowanych przez Centrum Kultury „Scena to dziwna” jest bezpłatny. (kz)