Shadow

„eSTeDe” wraca ze swoją działalnością kulturalną

W trudnym czasie obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią COVID-19 i po latach zawirowań związanych z rozbudową swojej siedziby, Centrum Kultury „Scena to dziwna” otwiera swoje wnętrza i uruchamia sekcje.
Dwa miesiące po oddaniu do użytku zmodernizowanego obiektu powiatowego centrum kultury, w końcu może ono zaprosić w swoje progi mieszkańców regionu. Choć czas do tego wydaje się niesprzyjający, to z zachowaniem rygorów sanitarnych twórcze wykorzystanie czasu na obcowanie z kulturą, może mieć bardzo dobry wpływ na każdego. – To, że pandemia nie pozwala nam tego „pojazdu” rozpędzić, to nie oznacza, że nic się tutaj nie dzieje – zauważa Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. Podczas pierwszej konferencji prasowej „eSTeDe” po modernizacji siedziby, zespół ośrodka zaprosił do uczestnictwa u siebie w zajęciach sekcji stałych, po prawie trzyletniej przerwie związanej z pracami budowlanymi. – Nie ruszamy jeszcze od razu z wszystkimi sekcjami, tylko sukcesywnie zaczynamy od tych, które stwarzają najmniejsze ryzyko ewentualnego zachorowania – mówi Ewa Przybylska, dyrektor placówki. – Wychodzimy z założenia, że jeśli ludzie kultury zaczną się bać, to naprawdę jest już z nami źle. Jesteśmy odważni, zatem ruszamy – zapowiedziała.
Na pierwszy ogień uruchomiono zajęcia malarstwa, plastyczne, tańca, rękodzieła, wokalne, krawieckie i muzyczne. Szczegóły „odmrażania” kolejnych sekcji będą podawane na stronie internetowej „eSTeDe”. – Zachęcam, bo oferta jest naprawdę bardzo ciekawa i każdy znajdzie u nas coś dla siebie – zaprasza Ewa Przybylska. Niestety, ze względu na gwałtowny wzrost zakażeń rząd wprowadził ponownie dodatkowe obostrzenia. Zasady wprowadzone zostały od soboty, 20 marca, a obowiązywać będą do piątku, 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych. Obostrzenia dotknęły także sferę kultury. (ak)