Shadow

Europejski Dzień Seniora w Łubowie

Z okazji przypadającego 20 października Europejskiego Dnia Seniora, w piątek (27 października) w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury Gminy w Łubowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo gościł seniorów.
Spotkanie rozpoczęto wystąpieniem wójta, który serdecznie powitał wszystkich przybyłych seniorów, a następnie opowiedział o aktualnych wydarzeniach z terenu gminy, przybliżył dalszą strategię i perspektywy rozwoju Łubowa i okolic. Ponadto na ten dzień przewidziano wiele atrakcji, m.in. „Warsztaty Witalne”, które poprowadziła Małgorzata Bałęczna – Nowacka, ekspertka od nawadniania, a także rozmowę na temat bezpieczeństwa – o bezpiecznych zachowaniach z pasją opowiedzieli aspiranci sztabowi Anna Osińska oraz Adam Owczarzak z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Racząc się kawą i wyśmienitymi słodkościami, uczestnicy podziwiali pokazy tanga argentyńskiego w wykonaniu charyzmatycznego uczestnika wielu światowych konkursów tanecznych oraz reprezentanta Polski w 2024 roku na Mistrzostwa Świata w Buenos Aires – Grzegorza Kałmuczaka oraz jego partnerki – Dominiki Jasik; tancerze pokazali również podstawowe kroki tanga.
Ostatnim punktem wieczoru był występ zespołu muzycznego Bum Bum Rurki z Gnieźnieńskiego Uniwersytetu III Wieku, który zaprezentował koncert na nieszablonowych instrumentach, ale także z udziałem solistki Wioletty Łozowskiej rozśpiewał całą salę. W przerwie seniorzy wzięli udział w losowaniu zaproszeń do Teatru Muzycznego w Poznaniu na przedstawienie „Skrzypek na dachu”. Spotkanie prowadziła Anna Nowak Szajda, a zespół miejscowej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury zadbał o piękną oprawę tego wydarzenia. Organizatorzy dziękują za udział w spotkaniu i miłe towarzystwo. (oks)
/Fot. UG Łubowo/