Shadow

Fantasmagoria świętowała swoje 10. urodziny

Dwa konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, dwa torty oraz mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy – tak w skrócie można podsumować 10. urodziny Klubu Fantastyki Fantasmagoria w Gnieźnie. Pierwszy okrągły jubileusz klubu zgromadził mnóstwo jego sympatyków – zarówno tych starszych uczęszczających do klubu od lat, jak i tych należących do tej „mokowskiej” sekcji od niedawna.
Pełen wrażeń dzień rozpoczął się od Wielkiego Konkursu Wiedzy o Planszówkach, których odbył się w Starym Ratuszu. Prowadzący – Magda i Piotr – przygotowali mnóstwo pytań. Trzeba było rozpoznać grę o opakowaniu, po komponencie, a także wyjaśnić działanie konkretnego elementu, czy opisać daną regułę. Biorąc zaś pod uwagę, że podczas dziesięciu lat działalności przez klubowe stoły przewinęło się ponad sto różnych planszówek, to ogrom wiedzy potrzebny do zajęcia dobrego miejsca w konkursie był naprawdę pokaźny. A do tego zorganizowano jeszcze rundę specjalną związaną z planszówkami i historią Fantasmagorii, która przecież przez ostatnią dekadę spotkała się na wspólnym graniu ponad 400 razy. Koniec końców spośród 15 zawodników z pytaniami najlepiej poradzili sobie Łukasz (I), Maurycy (II) oraz Wojtek (III). Nagrodami dla zwycięzców były oczywiście gry planszowe i fantastyczne gadżety.
Chwilę później na stole pojawił się tort z logo Fantasmagorii przygotowany przez klubowiczkę Joannę. Po dość szybkim spałaszowaniu deseru rozpoczął się Konkurs „Cosplay w Trzy Kwadranse”, związany już nie z wiedzą uczestników, ale ich kreatywnością. Organizatorzy: Adam, Wiktor, Justyna i Adam przygotowali ogromną ilość kartonów, folii oraz innych materiałów opakowaniowych, których zawodnicy mogli użyć, by stworzyć strój wylosowanej przez siebie postaci. Kreatywność uczestników naprawdę budziła podziw u publiczności i instruktorów. Szybko z worków, pudełek i folii bąbelkowych powstały hełmy, zbroje, suknie oraz peleryny. Po 45 minutach nadszedł czas prezentacji przebrań. Publiczność zdecydowała, że spośród 15 zawodników najlepiej zaprezentowali się: Inga w stroju Lokiego (I), Zuza jako Gundam (II) i Gosia przebrana za Homera Simpsona (III). Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.
Urodziny zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz szalone karaoke w jednym z gnieźnieńskich klubów, na którym ze smakiem zjedzono drugi tort z klubowym logo, tym razem przygotowany przez klubowicza Karola. Fantasmagoria dziękuje wszystkim instytucjom i przyjaznym ludziom, którzy przez dziesięć lat wspierali klub w realizacji ponad setki zwariowanych imprez i niekonwencjonalnych działań. (inf. prasowa)