Shadow

Festyn rodzinny w Jankowie Dolnym

W niedzielę, 16 czerwca na terenie Zespołu Szkół w Jankowie Dolnym odbył się tradycyjny festyn rodzinny, który zgromadził na zabawie wielu mieszkańców i gości. Uczestnicy imprezy mogli skorzystać m.in. z przelotów helikopterem, przejazdów samochodem wojskowym, zamków dmuchanych oraz obejrzeć pokaz pieczenia ptysi Mateusza Gesslera, polskiego kucharza, restauratora i osobowości medialnej.
Dzięki sprzyjającej pogodzie i mnóstwa atrakcji festyn rodzinny i tym razem przyciągnął wielu miłośników dobrej zabawy. Najmłodsi mieli okazję skorzystać z dmuchanych zamków, trampolin, strzelania z wiatrówki, pokazów sztuk walki, przejażdżek bryczką konną czy wozem wojskowym. Trochę starsi mogli natomiast skorzystać z przelotu helikopterem, obejrzeć występy na scenie, czy obserwować pieczenie ptysi i przygotowanie do nich nadzienia z melona i koziego sera przez znanego szefa kuchni Mateusza Gesslera. Restaurator także bardzo chętnie robił sobie pamiątkowe zdjęcia z osobami, które go o to poprosiły. Na festynie nikt nie chodził głody, ponieważ serwowano m.in. frytki, kiełbasę z grilla, bigos, spaghetti, różnego rodzaju ciasta i zimne napoje. Odbyła się także loteria fantowa, a ciekawe nagrody, w tym kilka rowerów spowodowało, że losy rozeszły się już w pierwszej godzinie festynu.
Uczestnikom festynu dobrej zabawy życzyła wójt Maria Suplicka wraz ze swoim zastępcą Maciejem Mądrym oraz dyrektor szkoły, na której terenie odbył się festyn Piotrem Maciejewskim. Z życzeniami do mieszkańców przybyli także starosta Piotr Gruszczyński, prezydent Tomasz Budasz, przedstawiciel marszałka województwa wielkopolskiego Czesław Kruczek i radni Gminy Gniezno. Organizatorom imprezy, wspaniałej inicjatywy i zabawy pogratulowała wójt M. Suplicka. Organizatorzy festynu: Rada Rodziców, Proboszcz, Dyrekcja ZS w Jankowie Dolnym przy wsparciu Sołectwa podziękowali za wsparcie, a okolicznościowe dyplomy wójt, staroście, prezydentowi i przedstawicielowi marszałka wręczył przewodniczący Rady Rodziców Patryk Zych i sołtys Lech Tubacki. Podczas festynu odbyła się także zbiórka nakrętek i rejestracja Dawców Szpiku – DKMS. (bk)
**