Shadow

Finał „Ruszaj z głową”

W Centrum Kultury „eSTeDe” w Gnieźnie 10 listopada odbył się finał powiatowego konkursu bezpieczeństwa ruchu drogowego „Ruszaj z głową”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie pod patronatem starosty Piotra Gruszczyńskiego, Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie oraz Akademię Kierowców Kinga Kujawa.
W szkolnych eliminacjach do konkursu, zorganizowanych na przełomie kwietnia i maja wyłoniono łącznie 11 finalistów, reprezentujących sześć szkół powiatu: Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych, I Liceum Ogólnokształcące, Szkołę Mundurową Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Gnieźnie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie. Na podstawie finałowego testu, składającego się z 20 pytań, do którego ostatecznie przystąpiło 10 osób wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji wydarzenia. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Krystian Dera, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Gnieźnie, drugie miejsce wywalczył Tymoteusz Nowakowski – również reprezentujący szkołę przy ulicy Cieszkowskiego, a trzecie miejsce przypadło Kacprowi Płóciniakowi z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie.
Laureaci pierwszego i drugiego miejsca otrzymali bony na bezpłatne kursy prawa jazdy, ufundowane przez Akademię Kierowców Kinga Kujawa oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców „Pit-Stop”. Zdobywcę trzeciej nagrody uhonorowano bonem o wartości 500 zł do wykorzystania w Akademii Kierowców Kinga Kujawa. Wydarzenie uświetnił cykl prelekcji i tematycznych wykładów, które przedstawili goście: Maciej Bednik – przedstawiciel Automobilklubu Wielkopolskiego; trener Robert Szpindor z Auto-Szkoły SKODA oraz Tomasz Talarczyk i Beata Brambor – reprezentujący Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu, a także przedstawiciele organizatorów: st. asp. Marek Giszczyński – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie i Kinga Kujawa – właścicielka Akademii Kierowców Kinga Kujawa. (okz)