Shadow

Gmina Gniezno pozyska inwestora w strefie ekonomicznej w Lulkowie

W czwartek, 15 lipca Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno na konferencji prasowej w siedzibie urzędu poinformowała, że w tym dniu podpisała list intencyjny z inwestorem zainteresowanym terenem inwestycyjnym w Lulkowie.
Wójt Maria Suplicka poinformowała, że prowadziła rozmowy z inwestorem od prawie dwóch lat, a w tym czasie gmina rozpoczęła przygotowania do uzbrojenia terenu. Potencjalny inwestor rozważał trzy lokalizacje, a wybór padł na obszar położony w Gminie Gniezno. Niewątpliwie głównym atutem strefy ekonomicznej w Lulkowie jest bezpośredni dostęp do drogi krajowej nr 15 połączonej komunikacyjnie z S-5. Podpisany w czwartek, 15 lipca list intencyjny wyraża wolę zakupu 16 ha terenu pod budowę dużego centrum dystrybucyjnego o orientacyjnej powierzchni użytkowej 45 000 metrów kwadratowych, z możliwością zatrudnienia powyżej 300 osób. Następnie wójt przekazała, że zrealizowanie tych celów odbędzie się po spełnieniu pewnych warunków m.in. konieczna jest zmiana obowiązującego na tym obszarze miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dokonanie wydzielenia nieruchomości o powierzchni 16 ha, przygotowanie dokumentacji projektowej uzbrojenia terenu i wszystko to musi nastąpić w terminie do końca sierpnia 2022 roku.
Na obecnym etapie gmina przygotowała projekt budowy sieci wodociągowej, którego realizacja nastąpi jeszcze w tym roku. Teren inwestycyjny w Lulkowie od lat czekał na rozwój i zagospodarowanie i teraz pojawia się okazja, a gmina podejmuje strategiczne działania, które przyniosą wymierne korzyści jej mieszkańcom. (bk)