Shadow

Gmina Gniezno z dofinansowaniem w ramach programu „Maluch+”

Gmina Gniezno znalazła się na liście projektów wybranych do dofinansowania w ramach programu „MALUCH+” realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Kwota dofinansowania wynosi ponad 2,1 mln zł. Przyznane środki przeznaczone zostaną na utworzenie 30 miejsc w klubie dziecięcym oraz funkcjonowanie miejsc w klubie przez 36 miesięcy. – Dofinansowanie odebrałam od ministra rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg – mówi wójt Maria Suplicka.
Gmina Gniezno przygotuje projekt oraz koncepcję funkcjonowania placówki. Rozpoczęcie realizacji zadania przewiduje się wII połowie 2024 roku, natomiast inwestycja musi zakończyć się przed 30 czerwca 2026 roku. – Chcemy zapewniać kolejne miejsca w placówkach dla naszych najmłodszych mieszkańców w wieku od 1. roku życia do 3 lat. Dzięki kolejnym miejscom opieki dla najmłodszych, dajemy możliwość pracy oraz rozwoju zawodowego rodziców – powiedziała Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno.
W poprzedniej edycji „Maluch+ 2021” Gmina Gniezno również otrzymała dofinansowanie w kwocie prawie 1 mln zł, które przeznaczonezostało na zaadaptowanie obiektu wchodzącego w skład kompleksu budynków Szkoły w Zdziechowie. Dzięki przyznanym środkom powstało 30 miejsc w żłobku. (okz)