Shadow

Gol Hoffmanna to za mało na zwycięstwo z Sokołem

Trzecie spotkanie w grupie spadkowej III ligi grupy 2 mają za sobą seniorzy Mieszka Gniezno. W niedzielę, 25 kwietnia rywalem podopiecznych trenerów Przemysława Urbaniaka i Tomasza Zakrzewskiego była ekipa Sokoła Kleczew. Młody zespół Mieszka czekała niezwykle trudna przeprawa piłkarska. Zespół z Kleczewa był faworytem, co potwierdził swoje aspiracje do pozostania w III lidzie pokonując Mieszka 3:1.
Mieszkowcy mecz rozpoczęli z dużą werwą do walki o każdą piłkę. Zakusy gnieźnian zostały jednak zastopowane w 13 minucie. Po starcie piłki we własnym polu karnym przez Dawida Urbaniaka, prezent obrońcy gnieźnieńskiego na bramkę zamienił w zespole Kleczewa Dominik Chromiński. Przyjezdni swoją dominację udokumentowali dwanaście minut później zdobyciem drugiego gola. W 24 minucie nie popisała się obrona biało-niebieskich. Po zagraniu piłki ze skrzydła celnie do bramki Mieszka z 11 m z ostrego kąta trafił Michał Ciarkowski. Sokół prowadził już 2:0. Po straconej bramce jak i przez większość pierwszej połowy gnieźnianie nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji do zdobycia choćby bramki kontaktowej. W tym miejscu na uwagę zasługuje jedyny strzał oddany przez gnieźnian na bramkę swojego rywala w końcówce pierwszej połowy. Na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Piskuła, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Sokoła.O wiele lepiej mieszkowcy rozpoczęli drugą część niedzielnego spotkania. Biało-niebiescy ponownie ruszyli z dużym animuszem na bramkę rywala, co przyniosło efekt już w 46 minucie meczu. W idealnych sytuacjach strzeleckich znaleźli się w polu karnym Kleczewa m.in. Kacper Zimmer oraz Robert Pepliński. Oba strzały gnieźnian zatrzymały się jednak na słupku, co uratowało zespół z Kleczewa od straty gola. Minutę później młodzi gnieźnianie jednak dopięli swego. Jakub Hoffmann zdecydował się na strzał zza linii pola karnego rywala. Decyzja gnieźnianina okazała się na tyle skuteczna, iż piłka przelobowała bramkarza gości i wpadła do bramki. Po tej bramce mieszkowcy niestety, nie poszli za ciosem. Uczynili to jednak piłkarze Sokoła, którzy w 62 minucie podwyższyli swoje prowadzenie na 3:1 ustalając tym samym końcowy wynik meczu w Gnieźnie. Trzeciego gola dla przyjezdnych zdobył płaskim strzałem Dominik Chromiński.
 Zwycięstwu Sokoła towarzyszył dodatkowy fakt w postaci powrotu sentymentalnego na stadion przy ulicy Strumykowej 8 aż czterech osób, które w przeszłości miały przygodę z Mieszkiem. Pierwszą z tych osób to obecny trener Sokoła Kleczew – Mariusz Bekas, który jeszcze jesienią 2020 prowadził Mieszka w rozgrywkach III ligi grupy 2, lecz po pięciu porażkach pod rząd, 31 sierpnia za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt na sezon 2020/2021 i przeniósł się właśnie do Sokoła. Przypomnijmy, nie była to pierwsza przygoda na ławce trenerskiej Mariusza Bekasa w Pierwszej Stolicy, rozpoczął ją w sezonie 2009/2010, by następnie do boju zespół seniorów Mieszka poprowadzić w sezonach 2016/2017, 2017/2018 i 2019/2020. Kolejnym osobami, które w przeszłości broniły barw biało-niebieskich to piłkarze – obrońca, a zarazem kapitan Sokoła Adrian Kaliszan, pomocnik Hubert Kantorowski, których można było zobaczyć na boisku w Gnieźnie oraz bramkostrzelny napastnik Łukasz Zagdański, który tym razem pauzował w wyniku odniesionej kontuzji w meczu w Kołobrzegu. Teraz zespół Mieszka czeka kolejne spotkanie na własnym boisku. Pierwszego 1 maja do Gniezna zawita zespół Floty Świnoujście. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 17.
Mieszko: Jakub Woźniak, Nikodem Szociński (66 Oliver Strosin), Jakub Hoffmann (76 Nikodem Matuszak), Kacper Zimmer, Łukasz Bogajewski, Hubert Walerjańczyk, Robert Pepliński, Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski (88 Mieszko Sawicki), Aleksander Pawlak, Dawid Piskuła.