Shadow

Grant dla szkoły z Gminy Gniezno

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Zdziechowie, przy współdziałaniu z lokalnym Przedsiębiorcą – Sklep ABC ,,ŁUKASZ” – uczestniczyła w konkursie grantowym ogłoszonym przez EUROCASH pod hasłem „Lokalni herosi – 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości” i wygrała grant w wysokości 10 tysięcy złotych.
Aby uczestniczyć w tej akcji, należało najpierw napisać dowolny projekt, który w dalszym etapie brał udział w głosowaniu internetowym. Szkoła w Zdziechowie walczyła o grant na realizację projektu pod tytułem ,,Zajęcia szachowe sposobem na zwiększenie aktywności umysłowej i rozbudzenie twórczych zdolności oraz integrację społeczności lokalnej”.
Dzięki dużemu zaangażowaniu internautów w głosowaniu na ten projekt, szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 10 tys. zł. Zostało ono przeznaczone m.in. na zakup sprzętu do nauki i rozwijania umiejętności gry w szachy, z którego korzystają już dzieci uczestniczące w kółku szachowym. W szkole odbywają się także spotkania dla chętnych mieszkańców Zdziechowy, którzy chcą nauczyć się grać w szachy. Cały projekt zakończy się w czerwcu turniejem szachowym dla społeczności lokalnej.
Pomysłodawcami i autorami projektu są nauczyciele z SP w Zdziechowie: Monika Berlik – instruktor szachowy i Iwona Zbyszewska – koordynator projektu. (obk)