Shadow

Gry bitewne – hobby, które wyzwala kreatywność

Gry bitewne to zainteresowanie będące połączeniem pasji do starć taktycznych ze sztuką modelarstwa. Gracze poświęcają bowiem nie tylko dziesiątki godzin miesięcznie na same potyczki (w różnych systemach i uniwersach), ale także na drobiazgowe malowanie figurek i konstruowane makiet, na których bitwy się odbywają. Właśnie taką makietę trzeba było zbudować, by wziąć udział w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Fantasmagoria.
 Wzięło w nim udział sześciu zawodników, którzy poświęcili mnóstwo czasu i energii, by przygotować sześć różnych, niezwykle ciekawych makiet. Jury, złożone z instruktorów Fantasmagorii, 19 września oceniało je pod względem pomysłowości, szczegółowości wykonania oraz technik użytych przy ich tworzeniu. Każdy uczestnik opowiedział jury o swojej pracy konkursowej i procesie jej powstawania. Pozytywnie zaskoczyła sędziów różnorodność tematyczna prac oraz wielość podejść do tematu. Zawodnicy używali nie tylko tradycyjnych w tym wypadku materiałów (styropian, pianka, fragmenty paneli, drewno, tektura), ale także rzeczy bardziej niestandardowych, jak puszki, kamienie czy mech.
Po niełatwych naradach zdecydowano o podziale nagród i przyznaniu miejsc na podium oraz wyróżnień. Otrzymali je:
– I miejsce: Szymon Włodarczyk za pracę przedstawiającą portal w skalnej scenerii ze świata Warhammer;
– II miejsce: Tomasz Kaczorek za wioskę z drzewami i otwieraną bramą ze świata Władcy pierścieni; – III miejsce: Piotr i Tomasz Antosik za bramę z wrotami ze świata Pana Samochodzika; – wyróżnienia: Wojciech Pietrzak za wzgórze, na którym okopują się orkowie ze świata Warhammer; Łukasz Michalak za starą fabrykę i złomowisko w klimatach postapokaliptycznych oraz Kamil Giętkowski za obozowisko i wieżę strażniczą.
Wszyscy uczestnicy zgromadzeni w gościnnych progach Starego Ratusza otrzymali gadżety, nagrody książkowe oraz medale, a zwycięzca także puchar. Organizatorzy dziękują zawodnikom za determinację, serce, energię oraz wiele godzin pracy poświęconych przygotowaniu makiet konkursowych. (inf. prasowa)