Shadow

GTM Start triumfuje w derbach


Emocje godne derbowego pojedynku. Zespoły GTM Start Gniezno oraz Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań rozegrały bardzo interesujące spotkanie. Kibice, którzy w niedzielne popołudnie odwiedzili stadion przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie nie mogli narzekać na brak mijanek i ciekawych pojedynków z udziałem żużlowców obu ekip. Ostatecznie, po wyrównanym początku, w drugiej części spotkania to gospodarze okazali się drużyną lepszą wygrywając zdecydowanie, bo 56:34.
Pierwszy wyścig należał do gospodarzy – po słabszym starcie para M. Nowak – O. Berntzon szybko uporała się z Władimirem Borodulinem. Kontratak gości był natychmiastowy. W biegu młodzieżowym lepsi byli podopieczni Tomasza Bajerskiego inkasując podwójne zwycięstwo. Chwilę później goście potwierdzili, że mają wysokie aspiracje w tym spotkaniu. Daniel Pytel po dobrym rozegraniu pierwszego łuku znalazł się na czele stawki i prowadzenia nie oddał aż do mety. Za jego plecami na mecie zameldował się Krzysztof Jabłoński. Trzeci był Mateusz Borowicz, a czwarty dość niespodziewanie Eduard Krcmar. Gospodarze wyrównali rezultat w wyścigu czwartym. Znakomicie spisujący się na własnym torze Mirosław Jabłoński pomknął do mety po trzy oczka. Za jego plecami ambitną walkę o dwa punkty stoczyli Fredrik Jakobsen i Damian Stalkowski. Ostatecznie lepszym okazał się Duńczyk, 4:2 dla gospodarzy dało remis w meczu 12:12.
W wyścigu piątym ze zdecydowanie lepszej strony pokazał się Czech Eduard Krcmar. Tym razem był już bezbłędny na starcie oraz na pierwszym wirażu i zainkasował pewną „trójkę”. Partnerujący mu K. Jabłoński był trzeci i gospodarze objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Groźnie wyglądający upadek w wyścigu szóstym zanotował Patryk Fajfer. Przyczyną był zerwany łańcuch w motocyklu młodzieżowca GTM Start. W powtórce osamotniony Mirosław Jabłoński obronił remis. Siódma odsłona dnia to ciekawy pojedynek Frederika Jakobsena i Marcina Nowaka. Ambitnie jeżdżący Duńczyk nie dał za wygraną na dystansie i zdecydowanym atakiem wyprzedził skutecznego w barwach Startu M. Nowaka. Przed kolejną przerwą gospodarze prowadzili 22:20.
Kibice oglądali aż trzy podejścia do biegu ósmego. Od startu na prowadzeniu znalazł się Mirosław Jabłoński. Za jego plecami znajdował się Władimir Borodulin, a o jeden punkt walczyli Marcel Kajzer i Damian Stalkowski. Junior GTM Start przeprowadził odważny atak na drugim łuku, po którym M. Kajzer upadł na tor. Sędzia po analizie zapisu video zdecydował się wykluczyć Kajzera. W powtórce Borodulin walczył z M. Jabłońskim. Dla Rosjanina zabrakło miejsca pod bandą – zahaczył o nią i w konsekwencji niebezpiecznie upadł na tor. Po kilku minutach powrócił o własnych siłach do parku maszyn i chwilę później stanął do walki o punkty. Trzeci start do wyścigu ósmego to świetna akcja w pierwszym łuku wspomnianego Borodulina, który wysforował się na prowadzenie i mimo wielu ataków kapitana Startu M. Jabłońskiegozainkasował w biegu trzy oczka. Wyścig dziewiąty to podwójne zwycięstwo gospodarzy. Marcin Nowak finiszuje jako pierwszy, a za jego plecami do ostatnich metrów trwała walka Daniela Pytela oraz Olivera Berntzona. Ostatecznie lepszym okazał się reprezentant gospodarzy. Analiza zapisu video konieczna była także w wyścigu jedenastym. Na metę niemal równocześnie wpadli Mirosław Jabłoński oraz Mateusz Borowicz. O przysłowiowy błysk szprychy lepszym okazał się młodszy z braci Jabłońskich, a że pierwszy był O. Berntzon to podwójne zwycięstwo czerwono-czarnych sprawiło, że prowadzili oni już zdecydowanie 39:27.
W ostatnim z biegów części zasadniczej niedzielnych derbów gospodarze przypieczętowali meczowe zwycięstwo. Po tym, jak E. Krcmar wspólnie z M. Nowakiem pokonali podwójnie parę Jakobsen -Pytel jasne stało się, że dwa ligowe punkty pozostają w Pierwszej Stolicy. Wyścigi nominowane potwierdziły dominację gospodarzy, którzy w drugiej części spotkania prezentowali się zdecydowanie lepiej od rywali. Wyścig 14 derbów Wielkopolski to podwójne zwycięstwo M. Nowaka i K. Jabłońskiego. Ostatnia odsłona dnia to również wygrana – 4:2 dla gospodarzy i końcowy sukces 56:34.
Naturalna Medycyna PSŻ Poznań 34:
1. Władimir Borodulin (1,2,3,3,1,-) 10
2. Marcel Kajzer (0,0,w,-) 0
3. Mateusz Borowicz (1,2,0,1,d,0) 4
4. Daniel Pytel (3,1,1,0,-) 5
5. Frederik Jakobsen (2,3,2,0,1,2) 10
6. Przemysław Liszka (2*,0,0) 2+1
7. Wojciech Pilarski (3,0,0) 3
GTM Start Gniezno 56:
9. Marcin Nowak (2*,2,3,2*,3) 12+2
10. Oliver Berntzon (3,1*,2*,3,1) 10+2
11. Krzysztof Jabłoński (2,1,3,2,2*) 10+1
12. Eduard Krcmar (0,3,1,3) 7
13. Mirosław Jabłoński (3,3,2,2*,3) 13+1
14. Patryk Fajfer (1,w,1*) 2+1
15. Damian Stalkowski (0,1,1) 2+1
GTM Start