Shadow

Husarz z medalami

Udziałem w Mistrzostwach Wielkopolski w stylu wolnym zainaugurowany został sezon 2020 w zapasach. Zawody odbyły się w minioną sobotę, 25 stycznia w Krotoszynie. W rywalizacji wzięło udział ponad 90 zawodników z 7 wielkopolskich klubów – Ceramik Krotoszyn, Grunwald Poznań, UKS Kiekrz, Tęcza Środa Wielkopolska, Zapasy Plewiska, Sobieski Poznań i Husarz Gniezno.
Klub z pierwszej stolicy reprezentowało 6 przedstawicieli, którzy otwarcie sezonu zaliczyć mogą do bardzo udanych. Złote medale i tytuły Mistrzów Wielkopolski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli – Matylda Dziadoszek (kat. wagowa 28 kg), Alan Bogucki (kat. wagowa 52 kg) i Eryk Bogucki (kat. wagowa 57 kg). Srebrne medale zdobyli Gabriela Dynaryńska i Antoni Skupin. Na trzecim miejscu podium stanął Dominik Dynaryński. Na szczególną uwagę zasługują zdobywcy tytułów mistrzowskich Alan i Eryk Boguccy, którzy w okresie roku zmienili dwukrotnie swoje kategorie wagowe i nadal wykazują wysoki poziom oraz dominację na matach Wielkopolski. Również Matylda Dziadoszek bieżący sezon zaczęła od zwycięstwa, którego pasmo trwa już 2 lata.
Imprezę zaszczycił swoją osobą srebrny medalista olimpijski z Moskwyw zapasach w stylu wolnym Władysław Stecyk, z którym ekipa z Gniezna uwieczniła się na fotografii. (inf. prasowa)