Shadow

II liga: Starcie świdnicko-gnieźnieńskie na korzyść KaPi Meble MKS PR II Gniezno

To było kolejne bardzo dobre spotkanie wyjazdowe w wykonaniu rezerw. KaPi Meble MKS PR II Gniezno okazało się drużyną bardziej kompletną od APR Świdnica i rozstrzygnęło dziewiąte spotkanie na swoją korzyść.
Wynik emocjonującego spotkania w trzeciej minucie otworzyła Martyna Zięba. Spotkanie rozpoczęło się zatem od prowadzenia gospodyń, którego nie oddały go przez kolejne sześć minut gry. Dwa perfekcyjnie wykorzystane rzuty karne przez Aleksandrę Śmigowską spowodowały, że prym w spotkaniu zaczęły wieść podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka. Gnieźnianki kontrolowały grę przez kolejne 18 minut. W końcówce pierwszej połowy pojawiły się błędy ze strony przyjezdnych i to gospodynie w lepszych humorach schodziły do szatni (14:13).
Po przerwie drużyna z Gniezna weszła w spotkanie odmieniona. Szczypiornistki poprawiły skuteczność rzutową, a prym w tym detalu wiodły zwłaszcza Agata Alwin i Maria Tanaś, które razem w tej części spotkania rzuciły 12 bramek (w sumie 17). KaPi Meble MKS PR II szybko odrobił minimalną stratę i zdołał uciec rywalkom nawet na siedem punktów (48 minuta gry). Ostatecznie przyjezdne wygrały spotkanie 27:31.
KaPi Meble MKS PR II Gniezno: Olejniczak, Bober – Alwin (9), Brząkała (2), Draheim (1), Skoczeń, Musiał (5), Grzegorek (2), Tanaś (8), Łachowska (1), Śmigowska (2), Nowicka (1).
 Fot. Radosław Majewski