Shadow

Imieniny miasta przeszły do historii

Dni Witkowa to spotkania, występy, zabawa, konkursy i wiele atrakcji, które przygotował samorząd gminy i miasta Witkowo przy współpracy Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie, organizatorzy imprezy. W pierwszym dniu dwudniowego świętowania imienin miasta był czas na obchody jubileuszu 150-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wikowie. Natomiast w kolejnym dniu nad jeziorem Białym w Skorzęcinie rozpoczęły się zawody wędkarskie, w których wzięło udział 36 zawodników.
Po kliku godzinach „moczenia kija” okazało się, że najwięcej ryb złowił Robert Lewandowski, drugie miejsce zajął Janusz Krajniak, a trzecie Kamil Stańczak. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez burmistrza. Tradycją święta stał się również Cross Skorzęciński pod hasłem „Ósemka z haczykiem”. Wzięło w nim udział 200 uczestników. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Paweł Gorzelańczyk, drugie Piotr Kaźmierczak, a trzecie Paweł Walaszczyk. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Natalia Janik, drugie Marzena Siwińska, a trzecie Agnieszka Śmigielska. Kolejnym wydarzeniem wpisanym w kalendarz dni miasta był Rodzinny Rajd Rowerowy z Witkowa do Gaju pod hasłem „KU WOLNOŚCI”. W tym roku udział w nim wzięło 200 uczestników. Trasa rajdu wiodła przez Witkowo – Skorzęcin – Piłkę – Gaj. Łączna długość trasy wyniosła 20 km Organizatorzy, jak zwykle, promowali zdrowy styl życia i bezpieczeństwo na drodze. Na mecie odbył się piknik z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Nagrodę główną – rower ufundowany przez Mariana Gadzińskiego, burmistrza gminy i miasta Witkowo wylosowała Dorota Stefankiewicz.
Moc atrakcji czekało na witkowian również w niedzielne popołudnie. Blok muzyczny prezentowany na placu targowym w Witkowie rozpoczął się od występu dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajka”. Nauczycielki zaprezentowały legendę o Witkowie, a przedszkolaki wykonały piosenkę „Witkowo jest nasze!”. Zainteresowaniem cieszył się występ laureatów Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży: witkowskiego zespołu flażoletowego „Wietrzyki”, „NO NAME CREW”, Kosmiczne dzieciaki, ADHD, Studio Piosenki. Młodzi wokaliści przez ok. dwie godziny mogli prezentować swoje umiejętności zgromadzonej publiczności. Był także czas na wręczenie nagród uczestnikom konkursów: „Witkowo – Moje Miasto”, „Zostań mistrzem ortografii”, Witkowskiej Ligii Strzelectwa Sportowego oraz zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej. Natomiast wieczorem plac targowy, zarówno w pierwszym jak i drugim dniu świętowania zapełnił się publicznością oczekującą na gwiazdy wieczoru. Wszystko za sprawą koncertu zespołu „Loka”. Przez półtorej godziny zespół prezentował swoje największe przeboje. Na scenie zaprezentował się także Bartosz Chmielewski, witkowianin, którego twórczość oceniona była gromkimi brawami. Na biorących udział w imieninach miasta, szczególnie tych najmłodszych, czekały dodatkowe atrakcje, m.in. wesołe miasteczko, dmuchany zamek, kolejka, rowerki, pokaz modeli wykonanych przez Klub Modelarski „Sokół”, prezentacja Zespołu Działań Specjalnych 33. Bazy Lotnictwa Transportowego, pokaz Wojskowej Straży Pożarnej, rodzinny piknik modelarski przygotowany przez klub „Pod witkowskim niebem”, prezentacja Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Witkowie, zawody strzeleckie przygotowane przez witkowskie Bractwo Kurkowe, wystawa okolicznościowa pt. „Porucznik pilot Alojzy Ratajczak niedokończony lot”, strefa animacji, selfy park oraz wiele innych niespodzianek. (es)