Shadow

Intensywne prace budowlane wrzesińskich samorządów

Kończy się okres wakacyjny, a chwilę po nim także gorące, inwestycyjne lato. Trwają prace wrzesińskich samorządów, m.in. mające na celu oddanie do użytku we wrześniu uczniom nowych obiektów.
Powiat wrzesiński przystąpił niedawno do przebudowy ulicy i szosy Witkowskiej. Ważna ulica biegnąca w kierunku Witkowa i Powidza rewitalizowana jest na odcinku od ronda przy Liceum Ogólnokształcącym i Szpitalu Powiatowym do niemal samych torów kolejowych. Koszt przebudowy prawie 2 km ulicy wyniesie ok. 5 milionów złotych. Dzięki temu nawierzchnia jezdni dostanie nową mieszankę mineralno-bitumiczną, a chodniki zostaną gruntownie wyremontowane. Prace mają być zakończone do końca listopada, ale wykonawca robót przewiduje, że zakończą się one wcześniej.
Samorząd powiatowy podpisał także umowę na przeprowadzenie dużej inwestycji dydaktyczno-sportowej. Za 11 milionów złotych przy Zespole Szkół Politechnicznych w ciągu roku powstanie duży kompleks sportowy przylegający do gmachu dzisiejszej szkoły. Budowla będzie miała dwie kondygnacje oraz 2500 metrów kw. powierzchni. Sala sportowa to jeden z elementów dużego projektu prowadzonego przez powiat wrzesiński mający na celu rozwój szkolnictwa zawodowego, na który samorząd pozyskał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ponad 27,5 mln zł. Całkowita wartość projektu to 29 mln zł. Kończą się prace wykończeniowe nowego skrzydła Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1. Przylegająca do zabytkowego gmachu dobudówka pomieści dodatkowe 9 izb lekcyjnych. Koszt budowy to 5 mln złotych. Samorząd gminny kończy także budowę nowego skrzydła Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kaczanowie. Budowa parterowego obiektu pochłonęła niemal 3 mln zł. Uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2, już od września będą mogli skorzystać z nowo wybudowanej sali sportowej, której koszt wyniósł prawie 4,5 mln złotych. Ta sama szkoła zostanie w ciągu roku rozbudowana o nowe skrzydło, które pomieści 14 izb lekcyjnych, świetlicę i bibliotekę. Prace ruszają jesienią, a ich koszt ma wynieść ok. 7 mln złotych. (ak)