Shadow

IX Papieski Turniej Szachowy w Żydowie

W sobotę, 27 października w Szkole Podstawowej w Żydowie odbył się IX Papieski Turniej Szachowy. Do żydowskiej szkoły zawitało 33 graczy szachowych, reprezentujących między innymi drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych: „Płomyk” Nekla, „Iskra” Marzenin, SP Czerniejewo oraz gospodarzy „Hetman” Żydowo.
Zmagania nad szachownicą w atmosferze intelektualnego skupienia świadczyły o bardzo wysokim poziomie turnieju oraz o wspaniałym przygotowaniu jego uczestników. Zawodnicy Hetmana w klasyfikacji końcowej po siedmiu rundach zajęli kolejno miejsca: w kategorii chłopców do lat 16 pierwsze miejsce – Kacper Wachowiak, drugie – Nikodem Krych, trzecie – Miłosz Zieliński; w kategorii dziewcząt do lat 16 pierwsze miejsce – Martyna Ciesielska, w kategorii chłopców do lat 12 pierwsze miejsce – Mateusz Izydorek i w kategorii dziewcząt do lat 12 drugie miejsce – Daria Kruk, a trzecie – Kornelia Filipczak.
Tradycja zmagań szachowych w Szkole Podstawowej w Żydowie na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych imprez, a idea gry w szachy znajdzie jeszcze więcej zwolenników. Turniej sędziowała Beata Maciejewska. (o/ks)
Fot. Andrzej Jasiecki