Shadow

Jagodowe Plastusie w Radiu Gniezno i „Przemianach”

W miniony piątek kolejna grupa przedszkolaków postanowiła odwiedzić naszą redakcję oraz Radio Gniezno 104,3 FM. Dzieci z Przedszkola numer 12 w Gnieźnie, a dokładnie z grupy Jagodowe Plastusie z zaciekawieniem słuchały o pracy w radiu i redakcji gazety.
Edward, Janek, Amelia, Miłosz, Olek, Wiktoria, Filip, Zosia, Mikołaj, Tomek, Maja, Antonina, Mikołaj, Amelia, Borys, Gabrysia, Nikola i Kacper chętnie odwiedzili zakamarki studia radiowego, bacznie przyglądając się jak wygląda praca dziennikarza i prezentera. Sami zasiedli też przed mikrofonem, bo na ten dzień przygotowali dla słuchaczy piosenkę. W naszej redakcji przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały gazety kiedyś, jak robiono zdjęcia i przekonały się, czy pisanie na maszynie jest łatwe. Praca w mediach bardzo przypadła maluchom do gustu, jak sami stwierdzili odnaleźliby się w roli dziennikarza.
Wydawca „Przemian” i Radia Gniezno poinformowała milusińskich o konkursie związanym z 25. rocznicą powstania rozgłośni. Zadaniem przedszkolaków będzie praca plastyczna np. rysunek, plakat kojarzący się z działalnością radia. Dzieciom towarzyszyły opiekunki: Aneta Śmigielska i Wioletta Bor. (KSz)